وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

دستگاه ها، مسائل دفاعی را دست دوم ندانند

وزير دفاع,حسين دهقان

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: صنایع دفاعی کشور قادر است نیازهای بخش دفاعی را تامین و امنیت پایدار را تضمین کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ، سردار سرتیپ دهقان در یازدهمین اجلاس هماهنگی امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی که در صنایع دفاع این وزارتخانه برگزار شد، افزود: پس از پیروزی انقلاب و فرو ریختن نظام دو قطبی جبهه استکبار خود را تجهیز کرد تا مقابل نفوذ تفکر و حرکت انقلاب را بگیرد و در این زمینه از هیچ اقدامی از جمله توطئه، جنگ و ترور فرو گذار نبود اما همواره طرف پیروز ملت بزرگ ایران بود.

وی با بیان اینکه در یک دهه اخیر شاهد تنوع اقدامات نظام سلطه برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران بودیم، گفت: طراحی نقشه 11 سپتامبر به منظور حضور در مرزهای ایران، اختلاف افکنی میان اقوام و کشورها و شکل دهی جریان های تکفیری حکایت از تنوع اقدامات دشمن دارد.

دهقان افزود: ‌امروز دشمن در عراق ، سوریه و یمن فجایعی را با حمایت عربستان به وجود آورده اما در مقابل جمهوری اسلامی در چنین شرایطی امنیت و ثبات قابل قبولی دارد همچنین عامل امنیت و ثبات در منطقه نیز است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: فرزندان این ملت در مجموعه دفاعی کشور قادرند با توجه به نوع تهدید هرگونه سلاح،‌ تجهیزات و سامانه های متناسب را طراحی و تولید کنند.

دهقان گفت: تولیدات وزارت دفاع بر مبنای فکر و اراده فرزندان این ملت طراحی و ساخته می شود و ما در این صنعت با رویکرد قابلیت محور و تهدید محور به توسعه فعالیت ها می پردازیم.

وی افزود : زیر ساخت های صنعتی باید به گونه ای باشد که در کوتاه ترین زمان پاسخ نیروهای مسلح را بدهد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح توسعه فعالیت ها با رویکرد ملی را یک اصل در وزارت دفاع دانست و گفت: ما ضمن استفاده از نوآوری ها در این حوزه و در عرصه بین المللی تسلیم تحریم ها نمی شویم.

دهقان گفت: محدودیت منابع نباید منجر به کم شدن فعالیت ها شود براین اساس با چابک سازی و روی آوردن به فعالیت های پژوهشی در صدد دستیابی به اهدافمان هستیم.

وی افزود: با فعال کردن دیپلماسی دفاعی در دو سال اخیر با روسیه، چین و کشور های منطقه مناسبات دفاعی خوبی داشتیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه به توافق با روسیه دست یافته ایم از برگزاری اجلاس سه جانبه میان ایران، چین و روسیه در پکن در آینده نزدیک خبر داد.

وی این شکل دیپلماسی دفاعی را برآمده از سیاست خارجی دولت دانست و گفت: ما به دنبال اطمینان بخشی به کشورهای همسایه هستیم.

دهقان در ادامه با اشاره به برخی توانمندی های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:‌ در سازمان هوا و فضا این ادعا را داریم که نیازی به بیگانگان وجود ندارد.

وی افزود: ضمن تولید موشک های کروز و بالستیک امکاناتی از جمله پرتاب، ایستگاه های رصد در فضا،‌ ماهواره بر و تولید ماهواره را در اختیار داریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در سازمان صنایع دفاع تجهیزات رزم زمینی به شکل کامل تولید می شود و علاوه بر تامین نیازهای داخلی، صادرات هم داریم.

دهقان افزود:‌ در زمینه طراحی زیردریایی، شناورها تجهیز و تسلیح آنها دستاوردهای خوبی داریم و امکان تعمیر ناوگان هوایی ساخت و تعمیر پرنده های آموزشی نیز در مجموعه صنایع دفاع بوده است.

وی گفت: علاوه بر ای نها در پروژه های نفت،‌ گاز، نیرو، راه، پتروشیمی و مخابرات حضور موثری داریم.

دهقان در پایان افزود: نیاز داریم رابطه دولت و مجلس سازنده، بدون تنش و به شکل تعاملی باشد از طرفی دستگاه ها مسائل دفاع و امنیت را دست دوم ندانند، زیرا توسعه در سایه امنیت به وجود می آید.

انتهای پیام

کد N921781