سرویس مخفی آمریکا 1100 نیروی جدید استخدام می‌کند

سرویس مخفی آمریکا که یکی از سازمان های امنیتی پرمناقشه این کشور است، از طرح خود برای استخدام 1100 افسر و مامور دیگر خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از روزنامه اورشلیم پست، سازمان امنیتی بحث‌برانگیز سرویس مخفی آمریکا که در سالهای اخیر چندین مورد رسوایی شرم آور و خطاهای امنیتی مرتکب شده، بنا به گفته دو منبع امنیتی آگاه در آمریکا قصد استخدام 1100 پرسنل دیگر برای خود دارد.

قرار است بر اساس این طرح، سرویس مخفی 700 افسر یونیفرم پوش و 400 مامور را در طی پنج سال آینده به خدمت بگیرد که با جذب این نیروها تعداد پرسنل این سرویس که 6647 نفر است، حدود 17 درصد افزایش خواهد یافت.

این بزرگترین طرح افزایش نیرو در بیش از یک دهه گذشته در سرویس مخفی آمریکا است که 150 سال قدمت دارد و ماموریتش حفاظت از رئیس جمهور، خانواده اش و مقامهای بلندپایه و همچنین مبارزه با جرائم مالی است.

سرویس مخفی آمریکا در حال بازیابی خود از بحران رهبری و جبران فرهنگ سرپوش گذاشتن بر اشتباهاتش است که دامنه آن به 12 سال پیش هنگامی که از زیر مجموعه وزارت خزانه داری آمریکا بیرون آمد و جذب وزارت جدید امنیت کشور شد، باز می گردد.

سرویس مخفی تایید کرد که "در حال اجرای یک طرح استخدام فعالانه در چند سال آینده" است اما از اظهارنظر درباره تعداد استخدامهای برنامه‌ریزی شده خود داری کرد.

انتهای پیام

کد N921646