تاکید معاون سازمان بازرسی بر لزوم وجود بانک‌های اطلاعاتی جامع در سازمان

سازمان بازرسي كل كشور

معاون سازمان بازرسی کل کشور در جلسه شورای مدیران منطقه 6 بر لزوم وجود بانک‌های اطلاعاتی جامع در سازمان تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، جلسه شورای مدیران منطقه 6 سازمان بازرسی با حضور ابراهیم شاهرخیان معاون برنامه‌ریزی و امور مجلس سازمان، حجت‌الاسلام سیدرسول محمودآبادی رئیس منطقه 6 و بازرس کل استان اصفهان و همچنین بازرسان کل استان‌های مرکزی، کرمان، یزد و چهارمحال بختیاری در شهرکرد برگزار شد.

در این جلسه سیدمحمدمهدی طباطبایی، بازرس کل استان چهار محال و بختیاری ضمن خوش آمدگویی به ارائه گزارشی از وضعیت، قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها، آسیب‌ها، فرصت‌ها و نقاط ضعف و قوت این استان پرداخت.

در ادامه حجت‌الاسلام سیدرسول محمودآبادی رئیس منطقه 6 بازرسی کل کشور ضمن خیر مقدم به معاون برنامه‌ریزی و امور مجلس سازمان و عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت امام صادق (ع) رئیس مذهب جعفری، با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های منطقه از حیث علمی، سیاسی، اقتصادی و همچنین ظرفیت کارشناسی موجود در استان‌های منطقه 5 اظهار امیدواری کرد که بتوان با تلاش و استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و پیشبرد اهداف سازمان گام‌های موثری برداشته شود.

در ادامه ابراهیم شاهرخیان، منطقه 6 را به لحاظ ظرفیت‌ها و منابع موجود در آن، به نوعی مهمترین منطقه کشور بر شمرد و بر تداوم تلاش‌ها جهت پیشبرد اهداف سازمان تاکید کرد.

معاون برنامه‌ریزی و امور مجلس سازمان در ادامه سخنان بر ضرورت استفاده مطلوب از ظرفیت‌های قانون تشکیل سازمان از جمله ماده12 (1) تاکید و اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم این مهم را از طریق شورای دستگاه‌های نظارتی به صورت جدی‌تر پیگیری کنیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر نگاه بازرسان استانی کلان و استراتژیک باشد، حوزه‌های آسیب و موضوعات و محورهای دقیقی استخراج می‌شود و بازرسی‌ها اثر بخش خواهند شد.

معاون برنامه‌ریزی و امور مجلس سازمان در ادامه بر لزوم وجود بانک‌های اطلاعاتی جامع در سازمان، حضور نظارت سازمان بازرسی در تمام حوزه‌ها وهمچنین حضور دقیق و در لحظه بازرسی برای بررسی موضوعات تاکید و اظهار کرد: خوب است که هیچ دستگاهی خود را فارغ از حضور بازرسی نداند.

(1) - در ماده 12 قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور آمده است: چنانچه بازرسان قانونی مؤسسات وشرکت‌های مشمول بازرسی، مسئولان سازمان حسابرسی دولتی، حفاظت واطلاعات و حراست و نظارت و بازرسی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مشمول بازرسی، به سوءِ جریانی در رسیدگی به عملکرد مالی و اداری دستگاه‌های اجرائی و شرکت‌های دولتی و وابسته به دولت برسند که مربوط به وظایف سازمان بازرسی است، باید مراتب را به اطلاع سازمان بازرسی کل کشوربرسانند. مستنکف به مجازات مقرر در ماده (606) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی محکوم خواهد شد.

انتهای پیام

کد N921599