/اخبار عراق/

پیشروی ارتش عراق در رمادی و قطع خطوط امدادی داعش/سخنگوی ارتش آمریکا: آزادی رمادی نزدیک است

عراق

همزمان با پیشروی ارتش عراق در شرق رمادی، سخنگوی ارتش آمریکا تاکید کرد که نیروهای عراقی در محاصره شهر رمادی نصف راه را طی کرده و به آزادسازی این شهر نزدیک شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اماراتی الاتحاد، نیروهای عراقی از چند روز گذشته مرحله دوم آزادسازی استان الانبار، بزرگترین استان عراق را آغاز کرده‌اند و تاکنون به پیشروی قابل توجهی در این استان دست یافته‌اند.

فرماندهی عملیات نظامی استان الانبار اعلام کرد که نیروهای عراقی در ادامه پیشروی‌های خود کنترل کامل منطقه «المضیق» در شرق رمادی، مرکز این استان را با کمک جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش در دست گرفتند و تمامی خطوط امدادرسانی به داعش را در محور شرقی این شهر قطع کردند.

به گفته منابع، طی عملیات ارتش عراق، ده‌ها تروریست از پای درآمده و تعداد زیادی از آنها به اماکن نامعلوم گریختند.

همچنین طی حملات نیروهای هوایی ارتش عراق تعدادی از رهبران خارجی داعش از پای درآمدند. تعدادی از خودروها، یک کارگاه بمب‌سازی و انبار سلاح تروریست‌ها نیز منهدم شد.

ارتش آمریکا: آزادی رمادی نزدیک است

در همین راستا، سخنگوی ارتش آمریکا از نیروهای عراقی به دلیل محاصره شهر رمادی تقدیر کرد و گفت: نیروهای عراقی در هفته چهارم عملیات خود به پیشروی دست یافتند که موجب ممانعت از پیشروی داعش شد. در حال حاضر هدف قطع کردن خطوط ارتباطی داعش است تا از امدادرسانی به این گروه تروریستی ممانعت به عمل آید.

وی ادامه داد: نیروهای عراقی برای محاصره رمادی اقدامات سخت و خطرناکی را انجام دادند و مانع امدادرسانی به داعش شدند. تندروهای داعش از طریق کار گذاشتن بمب‌ها و مواد منفجره در خودروها و استفاده از عاملان انتحاری تلاش می‌کنند تا مانع پیشروی نیروهای عراقی شوند اما نیروهای عراقی همچنان به پیشروی ادامه می‌دهند و این عملیات پیچیده را انجام می‌دهند؛ چراکه برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند. نیروهای عراقی برنامه خوبی برای آزادسازی رمادی در اختیار دارند. هدف محاصره کامل رمادی پیش از آغاز مرحله بعدی عملیات است.

این مسوول آمریکایی تاکید کرد که نیروهای عراقی در عملیات محاصره داعش در رمادی نصف راه را رفته‌ و به آزادی این شهر نزدیک شده‌اند.

انتهای پیام

کد N921345