عفت شریعتی:

گروه‌های تروریستی ابزار دست نظام سلطه هستند

تروريسم,شهدای ترور

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جنایت‌های منافقین و ترورهایی که در سال‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی انجام دادند، گفت: آن‌ها در انجام این جنایت‌ها به عنوان ابزار نظام سلطه عمل می‌کردند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جنایت‌های منافقین و ترورهایی که در سال‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی انجام دادند، گفت: آن‌ها در انجام این جنایت‌ها به عنوان ابزار نظام سلطه عمل می‌کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) عفت شریعتی با اشاره به پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف و مطرح شدن آن به عنوان یک قدرت منطقه‌ای، تصریح کرد: نظام سلطه به خصوص رژیم نامشروع صهیونیستی وقتی دید نمی‌تواند جلوی پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های علمی به خصوص دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را بگیرد، به سلاح ناجوانمردانه ترور متوسل شد و اقدام به ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان کرد.

وی با بیان این‌که «آن‌ها این جنایت‌ها را به وسیله مزدوران خود در داخل کشور و یا برخی از ایادی خود در خارج از کشور انجام دادند»، خاطرنشان کرد: آن‌ها با این اقدامات باز هم نتوانستند جلوی پیشرفت، عظمت و اقتدار ایران را بگیرند.

وی با اشاره به این‌که «ایران در راه مبارزه با تروریسم هزینه‌های زیادی داده است و خود به عنوان یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم در عرصه جهانی شناخته می‌شود»، ادامه داد: متأسفانه تروریست‌ها بعضاً از ناامنی موجود در مرزهای ایران از جمله پاکستان و افغانستان استفاده کرده و تلاش می‌کنند برای ضربه زدن وارد خاک ایران شوند البته اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران تاکنون اجازه نداد که آنها به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود به رشد گروه‌های تکفیری و تروریستی مانند داعش در منطقه اشاره کرد و ادامه داد: به خاطر بیداری اسلامی بسیاری از امت جهان اسلام متوجه اهداف تروریستی این گروه‌های سلفی و وهابی شدند و مردم منطقه از جمله عراق، سوریه و لبنان همه می‌دانند که چه اتفاقاتی در منطقه در حال رخ دادن است.

وی با بیان این‌که «ایران در عرصه بین‌المللی نیز در مبارزه با گروه‌هایی چون داعش و جبهه النصره پیش قدم بوده است»، تاکید کرد: اگر مبارزه ایران با این گروه‌های تروریستی نبود، اکنون مشخص نبود که وضعیت منطقه چگونه بود و این گروه تروریستی در چند پایتخت از کشورهای منطقه در حال حکمرانی بود.

وی اقدام عربستان در حمله به یمن را مصداق عمل تروریستی دانست و ادامه داد: البته خوشبختانه بیداری اسلامی زمینه را برای اقدامات آنها تنگ کرده و امت‌های اسلامی به اهداف برخی از سران خودفروخته خود آگاه هستند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رفتار منافقانه کشورهای غربی در مبارزه با تروریسم و تقسیم آن به تروریسم خوب و بد افزود: در طی سال‌ها آن‌ها از تروریسم جهت تحقق اهداف خود استفاده کردند ولی به مرور این ترورها دامن خود آن‌ها را نیز گرفت که نمونه آن را در قضیه طالبان و القاعده مشاهده کردیم.

این نماینده پیشین مجلس با تأکید براین‌که تمامی شهدا از جمله شهدای ترور و شهدای هسته‌ای پشتوانه انقلاب و سند مظلومیت ایران در مبارزه با تروریسم هستند به ترورهای اول انقلاب توسط منافقین نیز اشاره کرد و گفت: در اول انقلاب بسیاری از بزرگان در کشور ما قربانی جنایات منافقینی شدند که بعد از جنگ به صدام، دشمن ملت ایران پناه بردند و اکنون نیز که صدام رفته چهره خود را عوض کرده‌اند و با لابی‌های صهیونیستی در تماس و تعامل هستند.

انتهای پیام

کد N921338