داوود اوغلو: جنگ ضد پ.ک.ک علیه تمام کردها نیست

ترکیه

نخست‌وزیر ترکیه در تلاشی برای آرام کردن نگرانی‌های کردهای عراقی گفت که عملیات‌های ارتش ترکیه در شمال عراق عمدتاً هدفش ضربه زدن به اعضای حزب ممنوعه پ.ک.ک است و نه تمام کردها.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، "احمد داوود اوغلو"، نخست‌وزیر ترکیه در جمع گروهی از خبرنگاران عراقی در آنکارا گفت: برخی عملیات‌های ضد پ.ک.ک که ما انجام می‌دهیم، مردم کرد را هدف نمی‌گیرد و علیه مردم کرد نیست.

وی تاکید کرد: برادران کرد ما در آن طرف مرز، برادران ترکمان ما در آن طرف مرز برای ما بسیار اهمیت دارند. هر کس که بگوید ترکیه دارد علیه کردها می‌جنگند، دروغ می‌گوید.

وی در سخنان خود یادآوری کرد که در جریان درگیری‌های کوبانی، ترکیه از گروه‌های کرد سوری حمایت می‌کرد و نیز هر آنچه توانست برای حمایت از گروه‌های کرد عراق علیه داعش انجام داد.

داوود اوغلو گفت: عملیات مذکور عملیاتی ضدتروریسم است. درست همانند عملیات‌های ما علیه داعش در سوریه که علیه عرب‌ها نیست. عملیات‌های ما در عراق علیه پ.ک.ک، علیه کردها نیست. مطمئن باشید اگر اتفاقی برای برادران کرد همسایه ما بیفتد، ما در کنار آنها ایستاده‌ایم.

انتهای پیام

کد N921289