جب بوش از یک طراح جنگ عراق مشورت می‌گیرد

آمريكا

براساس گزارشات رسانه‌ای، یکی از طراحان اصلی حمله آمریکا به عراق در حال مشاوره دادن به جب بوش، یکی از نامزدهای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "جب بوش"،‌ برادر جورج واکر بوش، رئیس جمهوری سابق آمریکا در حال مشورت گرفتن از "پل ولفوویتز"، معاون سابق وزارت دفاع آمریکاست.

جب بوش در یکی از سخنرانی‌های کمپین انتخابتی خود در "ایووا" به خبرنگاران گفت: پل ولفوویتز برخی توصیه‌ها و نصیحت‌های لازم را به من می‌دهد.

ولفوویتز که وظیفه ریاست بانک جهانی را پیش از استعفا در بحبوحه یک رسوایی به عهده داشته، یکی از طرفداران اصلی حمله به عراق محسوب می‌شد.

حمله آمریکا به عراق منجر به مرگ صدها هزار عراقی، بی‌خانمانی چندین میلیون تن و استقرار 5000 نیروی آمریکایی و هزینه پنج تریلیون دلاری در هزینه‌های مربوط به این جنگ طولانی شد.

اعتراف جب بوش مبنی بر اینکه در خصوص سیاست خارجی‌اش با ولفووتیز مشورت می‌کند همزمان با آن صورت گرفت که جب بوش باراک اوباما، رئیس جمهوری و آمریکا و هیلاری کلینتون، نامزد پیشرو دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را به مرتکب شدن اشتباهاتی در عراق که منجر به ایجاد گروه تروریست داعش شد، متهم می‌کند.

جب بوش به خروج شتابزده نیروهای آمریکایی از عراق که در زمان ریاست جمهوری برادرش با آن موافقت شده بود به عنوان دلیل به وجود آمدن داعش اشاره کرد.

انتهای پیام

کد N921148