الهی قمشه‌ای:

نام امام رضا(ع) ظرفیت جذب حداکثری جوانان را دارد

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

مهدیه الهی قمشه‌ای گفت: ما مدیون خاندان نبوت هستیم. اهل بیت(ع) نیازی به پیروی ما از سیره و رفتار آنها ندارند بلکه این ما هستیم که باید برای یافتن راه سعادت از آنها پیروی کنیم.

مهدیه الهی قمشه‌ای گفت: ما مدیون خاندان نبوت هستیم. اهل بیت(ع) نیازی به پیروی ما از سیره و رفتار آنها ندارند بلکه این ما هستیم که باید برای یافتن راه سعادت از آنها پیروی کنیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بانوی قرآن پژوه کشور، نیک‌بختی و شادمانی و سرور قلبی را از ویژگی‌های خاندان رسالت و پیروان آنها دانست و افزود: می‌توان هم خدا را در دل و قلب داشت و از سیره رهبران دین پیروی کرد و هم سرور و شادی را در زندگی جاری کرد.

این بانوی قرآن‌پژوه، شادی در زندگی اهل بیت(ع) را اخلاق‌مداری در زندگی عنوان و اظهار کرد: با این رویکرد که اگر می‌خواهیم بر سیره و رفتار ائمه معصومین(ع) حرکت کنیم باید اخلاق را سرچشمه کنیم باید به برپایی جشن و محفل شادی در میلاد امام هشتم(ع) بنگریم. یعنی تا زمانی که اخلاق رضوی در زندگی ما جاری نباشد سخن گفتن از جشن برای میلاد حضرت بیهوده است.

الهی قمشه‌ای، با بیان این‌که «مهربانی مهمترین توصیه امام رضا(ع) است» ادامه داد: برپایی جشنواره امام رضا(ع) را برمبنای توصیه امام هشتم(ع) می‌بینم و جذب حداکثری جوانان را برای خشنودی آن امام همام از همگان خواستارم. زیرا نام امام رضا(ع) ظرفیت جذب حداکثری جوانان را دارد.

این پژوهشگر مولوی شناسی، دنیای امروز را گرفتار دروغ‌ها و ناهنجاری‌هایی دانست که برای انحراف مردم از راه حقیقت اسلام طراحی شده است و از کارگزاران جشنواره امام رضا(ع) خواست با توجه به رخدادهای امروز جهان گام بردارند.

وی با بیان این‌که «جشنواره امام رضا(ع) فرصتی نیک و پسندیده برای معرفی چهره رحمانی از اسلام است» اظهار کرد: عشق جوانان ما به اهل بیت(ع) زمینه مناسبی است تا توطئه غرب برای نمایش چهره خشن از اسلام را نقش برآب کند.

الهی قمشه‌ای افزود: برپایی جشنواره‌ای به عشق امام رضا(ع) که امام مهربانی‌ها نامیده می‌شود و عشق جوانان ما به این امام همام، قطعات پازلی را کنار هم کامل می‌کند که ثمره آن خنثی شدن توطئه اسلام ستیزی است زیرا نمی‌شود دینی خشونت را ترویج کند در حالی که عشق و محبت به درستی و راستی پایه آن و راه نجات بشر است.

وی جشنواره امام رضا(ع) را یک تبلیغ جهانی برای سیره رضوی دانست و گفت: دینی که تمام آیات رهایی بخش آن با رحمان و رحیم آغاز شده است هرگز مروج خشونت نیست و نخواهد بود. بسیار شایسته است که در جشنواره‌ای که به نام امام رئوف برپا می‌شود، به همه عالمیان ثابت شود که شریعت ما، دین مهربانی و بخشش است و مطمئن باشید آنچه در آن خیر و برکت است باقی می‌ماند.

وی افزود: این ویژگی‌های دین رحمانی اسلام باید از طریق تئاتر، فیلم و شعر برای دیگران به تصویر کشیده شود که خوشبختانه گستردگی و همه‌جانبه نگری در جشنواره امام رضا(ع) این نوید را می‌دهد که شاهد نفوذ حقیقت اسلام در دل‌های طالب حقیقت باشیم.

مهدیه الهی‌ قمشه‌ای در خاتمه سخنان خود شعری را نیز به مناسبت میلاد حضرت رضا(ع) قرائت کرد.

ای ثامن خاندان عصمت

برما نظری فکن به رحمت

تو مایه رحمت خدایی

برخلق امام و پیشوایی

خورشید ولایت است جانت

تو خواجه و عالمی غلامت

میلاد تو مایه سرور است

درپیش تو بندگی غرور است

در بارگه تو هرکه ره یافت

زین در به در دگر نپرداخت

انتهای پیام

کد N921117