فراخوان مقتدی صدر برای برگزاری تظاهرات میلیونی در عراق

عراق

مقتدی صدر در بیانیه‌ای خواهان فراهم کردن مقدمات برای برگزاری تظاهرات میلیونی در عراق در حمایت از خواسته‌های مردمی شد.

مقتدی صدر در بیانیه‌ای خواهان فراهم کردن مقدمات برای برگزاری تظاهرات میلیونی در عراق در حمایت از خواسته‌های مردمی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسلة، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: مطلع شدیم که اخیرا برخی به حمله و دست درازی به تظاهرکنندگان عراقی پرداخته‌اند، لذا دولت باید با این افراد با دور اندیشی و درایت برخورد کند و از تظاهرکنندگان می‌خواهیم تا به رغم اقدامات تجاوزکارانه به تظاهرات خود ادامه بدهند.

وی خواهان فراهم آوردن مقدمات برای برگزاری تظاهرات میلیونی جهت حمایت از خواسته‌های مردمی شد و تاکید کرد که باید تمامی مسئولان را با هر درجه و مقامی که باشند ممنوع السفر کرد.

صدر در سخنان دیگری در خصوص موضعش نسبت به شیخ الازهر گفت: مردود دانستن شیعیان مساله‌ای رد شده است و من موضع شیخ الازهر در مخالفت با این مساله را می‌ستایم و پشت وی در نجف اشرف نماز می‌خوانم. خداوند را سپاس می‌گویم که چنین دانشمندان جسور و شجاعی را به ما داده که در راه حق از هیچ چیزی نمی‌ترسند.

صدر تاکید کرد: مخالفت شیخ الازهر با "مردود و کافر" دانستن شیعیان راهی به سوی از بین بردن طایفه‌گرایی است. عدالت چیزی است که انسان باید دین، عقاید و جامعه را با آن بسنجد.

اخیرا احمد الطیب، شیخ الازهر مخالفت خود را با "کافر دانستن" شیعیان اعلام و تاکید کرده بود: ما پشت سر شیعیان نماز می‌خوانیم و شیعیان قرآن دیگری جز قرآنی که ما داریم ندارند.

انتهای پیام

کد N921107