دهقان در گفتگو با مطرح کرد:

راهکار مجلس برای تامین نظر دولت/ «برجام» به صورت مشروط تایید شود

سیاسی

عضو هیات رئیسه مجلس ضمن تایید نظر وزارت خارجه مبنی بر اینکه تصویب برجام در مجلس به مصلحت نیست گفت: لایحه برجام باید به مجلس ارائه شود تا نمایندگان در صورت صلاحدید اجازه اجرای مشروط آن را بدهند.

محمد دهقان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اینکه وزارت خارجه می گوید مصلحت نیست برجام در مجلس به تصویب برسد مطلب درستی است اما این نباید به معنای عدم ارائه لایحه توافق توسط دولت به مجلس باشد.

نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس افزود : مطابق قانون اساسی دولت باید متن برجام را به صورت لایحه به مجلس ارائه دهد و مجلس با دقت کامل و بدون پیش داوری آن را بررسی کند و مطابق مصالح کشور تصمیم لازم را بگیرد.

وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی می تواند به صورت مشروط اجازه اجرای توافق هسته ای را به دولت بدهد و این توافق را به صورت مشروط تایید کند و یا به نحو دیگری مصالح ملت و کشور را با تصمیم خود تضمین کند.

عضو هیات رئیسه مجلس  با اشاره به برگزاری جلساتی با اساتید حقوق بین الملل در هیات رئیسه مجلس گفت: جمع بندی توافق هسته ای دارای ابعاد مختلفی است که در جلسات مشترک اساتید حقوق بین الملل با حقوق دانان مجلس که در هیات رئیسه برگزار می شود راهکار های حقوقی برای تصمیم گیری در خصوص آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز تصریح کرد: ما باید از ابراز نظرات افراطی در موافقت یا مخالفت با برجام پرهیز کنیم و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب باید دقیقا بررسی کنیم که در این توافق نامه چه چیزهایی بدست آورده ایم و چه چیزهایی از دست داده ایم.

دهقان تاکید کرد: ایران در سه عرصه ی هسته ای، موشکی و منطقه ای به پیشرفت های چشمگیری دست یافته است و علی رغم خواست قدرت های بزرگ به یک الگوی بی بدیل تبدیل شده است. آمریکا و قدرت های وابسته به غرب وقتی نتوانستند قدرت ایران را در این سه عرصه مهار کنند، با هدف مهار ایران از طریق مذاکره، پای میز مذاکره نشستند.

وی افزود: با هوشمندی مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه، ان شاءالله در توافق هسته ای نیز آنها نخواهند توانست به اهداف خود دست یابند.