رایزنی‌های فشرده ایران با سازمان ملل درباره جدیدترین تحولات یمن

در تماس تلفنی روز جمعه امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه با اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن در خصوص آخرین تحولات یمن و طرح سازمان ملل برای ایجاد آتش بس و شروع گفتگوهای سیاسی بین گروههای یمنی تبادل نظر شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اداره کل دیپلماسی وزارت امورخارجه معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت توقف سریع و فوری حملات نظامی خارجی علیه یمن و لغو محاصره انسانی که باعث تخریب زیرساخت های یمن و کشته و مجروح شدن بیش از هزاران تن از مردم بیگناه و مظلوم این کشور شده از نقش موثر دبيركل و اقدامات سازنده نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن تشكر و بر ضرورت تلاش موثرتر سازمان ملل تاكيد كرد.
معاون وزارت امور خارجه افتﻓﺰﻭﺩ: اﻳﺮان بر توقف تجاوز و تمرکز بر راه حل سیاسی و ناكارامدي توسل به زور تاکید دارد. تهران در مشورت مستمر با نماینده دبیرکل است و از هرگونه تلاشی در جهت موفقیت گفتگوی های واقعي و حصول نتايج مصنفانه در مسقط حمایت می کند .
ولد الشیخ احمد ﻫﻢ در این تماس تلفنی ضمن قدرداني از تلاش هاي تهران در كمك به خروج از بحران ،با برشمردن نتایج دیدارهای اخیرش با نمایندگان انصارالله در مسقط و مسئولین دولت مستعفی یمن در ریاض گفت روند گفتگوهای مسقط ، رو به پیشرفت است و همه اطراف بر حل بحران یمن از طریق سیاسی تاکید دارند . وی افزود پیش نویس اولیه توافق سیاسی ارائه شد و قرار است گروههاي ذيربط یمنی طی روزهای آینده نقطه نظرات خود را ارائه دهند و اميدوارم این پیش نویس مورد توافق قرار گیرد .

49310

کد N920764