رایزنی‌های فشرده ایران با سازمان ملل درباره آخرین تحولات یمن

یمن

در تماس تلفنی روز جمعه حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه با «اسماعیل ولد الشیخ احمد» نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن، درباره آخرین تحولات یمن و طرح سازمان ملل برای ایجاد آتش بس و شروع گفتگوهای سیاسی بین گروههای یمنی تبادل نظر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت توقف سریع و فوری حملات نظامی خارجی علیه یمن و لغو محاصره انسانی که باعث تخریب زیرساخت‌های یمن و کشته و مجروح شدن بیش از هزاران تن از مردم بیگناه و مظلوم این کشور شده از نقش موثر دبیرکل و اقدامات سازنده نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن تشکر و بر ضرورت تلاش موثرتر سازمان ملل تاکید کرد.

معاون وزارت امور خارجه با بیان این که اﻳﺮان بر توقف تجاوز و تمرکز بر راه حل سیاسی و ناکارآمدی توسل به زور تاکید دارد، افزود: تهران در مشورت مستمر با نماینده دبیرکل است و از هرگونه تلاشی در جهت موفقیت گفت‌وگوهای واقعی و حصول نتایج مصنفانه در مسقط حمایت می کند.

ولد الشیخ احمد ﻫﻢ در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از تلاش های تهران در کمک به خروج از بحران، با برشمردن نتایج دیدارهای اخیرش با نمایندگان انصارالله در مسقط و مسئولان دولت مستعفی یمن در ریاض گفت: روند گفت‌وگوهای مسقط، رو به پیشرفت است و همه اطراف بر حل بحران یمن از طریق سیاسی تاکید دارند.

وی افزود: پیش نویس اولیه توافق سیاسی ارائه شد و قرار است گروه‌های ذیربط یمنی طی روزهای آینده نقطه نظرات خود را ارائه دهند و امیدوارم این پیش نویس مورد توافق قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N920735