۰

آیت الله جنتی: جایگاه حقوقی برجام هر چه سریع تر مشخص شود

  • ۱۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
احمد جنتی,توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک

ایرنا نوشت:

 آیت الله احمد جنتی خطیب نماز جمعه تهران دو دیدگاه در مورد جایگاه حقوقی برجام را بیان کرد و گفت: مقامات مسئول هرچه زودتر تکلیف برجام و اینکه جزو موافقت نامه های بین المللی به حساب می آید یا نه را روشن کنند.

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه تهران گفت: الان بحث هایی از نظر حقوقی مطرح است که باید برجام به مجلس برود یا نرود. در یک دیدگاه من هم به آن معتقدم برجام جزو موافقت نامه هاست و باید به مجلس برود و مجلس امضا کند. اگر این دیدگاه درست باشد دولت باید لایحه بدهد.

وی افزود: در مقابل بعضی دیگر می گویند شورای عالی امنیت ملی باید نظر بدهد. ما اینجا نمی توانیم تعیین تکلیف کنیم. مقامات مسئول باید تصمیم بگیرند و تکلیف را تعیین کنند تا این موضوع بیش از این بلاتکلیف نماند.

ایت الله جنتی بحث هسته ای را « مساله ای ملی» خواند و گفت: این موضوع، جناحی و حزبی وجریانی نیست.نباید افرادی برای مقاصد اصلی خود از این موضوع استفاده ابزاری کنند.

خطیب جمعه تهران از دانشمندان و دست اندرکاران برنامه هسته ای ایران به سبب پیشرفت های خوبی که طی سالهای گذشته به دست امده تقدیر کرد و گفت: متاسفانه از همه این پیشرفت ها نمی توانیم استفاده کنیم. به همه دانشمندان و دست اندرکاران تبریک می گویم. در این شرایط باید مصلحت ملت را در نظر گرفت.

29220

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.