جانشین سازمان بسیج مستضعفین:

مقاومت مردمی تبدیل به یک آرمان شده است

سیاسی

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: مقاومت مردمی با توجه به فلسفه شکل گیری بسیج تبدیل به یک آرمان در بین مردم ایران اسلامی و همین طور محور مقاومت شده است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: مقاومت مردمی با توجه به فلسفه شکل گیری بسیج تبدیل به یک آرمان در بین مردم ایران اسلامی و همین طور محور مقاومت شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه همدان، "سردار علی فضلی"شامگاه پنجشنبه 22مرداد در یادواره 122 شهید مسجد اعظم همدان با بیان اینکه در قرآن کریم نمادهایی از پیامبران مطرح شده است اظهار کرد:شهدا ستارگانی‌ هستند که می‌درخشند.

وی با اشاره به فلسفه تشکیل بسیج افزود: بسیج برای دفاع از امامت و ولایت تشکیل شد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشوردر ادامه به مقاومت لبنان در برابر مستکبرین اشاره کرد و یادآور شد: مقاومت لبنان در برابر همه مستکبرین که خط مقدم آن صهیونیست است با الگو گرفتن از انقلاب اسلامی در جنگ 33 روزه محشری به پا کردند، همه این رویدادها نتیجه الگوگیری از انقلاب اسلامی است.

وی عنوان کرد: مقاومت اسلامی در سوریه، یمن و عراق با همین رویه استمرار یافته است و رزمندگان اسلام در خط دفاع آیین رسول خدا و سید الشهدا هستند.

فضلی در ادامه با اشاره به اینکه باید فرهنگ جهادی در بین مردم نشر یابد بیان کرد: مقاومت مردمی تبدیل به یک آرمان شده واین هنر امام خمینی (ره) بود که همه ما را با هم متحد کرد تا در کنار هم در دفاع از انقلاب همراه هم باشیم.

وی در ادامه به عملیات والفجر هشت اشاره کرد و گفت: در شرایط پیروزی عملیات والفجرهشت که فاو را به دست آورده بودیم، عملیات برای تصرف بصره عراق نیز طراحی شد که شش ماه کار شناسایی طراحی و آموزش برای آن انجام شد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: برای انجام عملیات فتح فاو،همه فرماندهان به یک تصمیم واحد رسیده بودند.

وی در ادامه با بیان اینکه یکصد هزار نفر از بسیجیان محمد رسول الله برای عملیات کربلای چهاراعزام شدند و کمبود نیرو نداشتیم خاطرنشان کرد: در شب عملیات استقامت دشمن در مقابله با ما زیاد بود اما در کمتر از شش ساعت به مواضع قبلی خود برگشتیم و 10 هزار مجروح شیمیایی داشتیم.

فضلی افزود: پس از شکست در این عملیات در قرارگاه خاتم النبیاء سه شبانه روز جلساتی با حضور فرماندهان ارشد جنگ برگزار شد و دلایل شکست مورد بررسی قرار گرفت که پس از جمع بندی به این نتیجه رسیدیم که عملیات جدیدی انجام دهیم که آن نیز در شلمچه بود که فقط پنج کیلومتر آبگیری در آن وجود داشت و 250 کیلومتر در دژ شلمچه نیز سیم خار دار وجود داشت.

وی ابراز داشت: موانع بسیاری در مقابل رزمندگان اسلام در این عملیات از طبیعی و دست ساخت انسان وجود داشت اما امام خمینی (ره) خود دستور ادامه عملیات از کربلای پنج را دادند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشوراضافه کرد: در این عملیات برای فتح دژ شلمچه شهدای زیادی داده شد که سه بار به این دژ حمله و در نهایت با توسل به ائمه اطهار(ع) بخشی از سنگرهای نفوذ ناپذیر عراق به دست رزمندگان اسلام فتح شد.

وی ادامه داد: برای تشدید روحیه رزمندگان زمینه دیدار گردان سید الشهدا با امام راحل فراهم شد که روحیه رزمندگان را چندین برابر کرد.

فضلی عنوان کرد: در این عملیات لشکر انصار نیز خوش درخشید و در چندین مرحله از عملیات حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، در این یادواره از چتد تن از مادران شهدای مسجد اعظم نیز تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

کد N920575