نعیم قاسم در نمازجمعه تهران:

ایران امروز، قدرت تاثیرگذار در منطقه و جهان است

ایران و لبنان

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان گفت: جنگ بین حزب الله و جنود شیطان تا زمان حکومت امام زمان (عج) ادامه خواهد یافت.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان گفت: جنگ بین حزب الله و جنود شیطان تا زمان حکومت امام زمان (عج) ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، شیخ نعیم قاسم در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران گفت:‌حزب الله به اسلام ناب ایمان آورد و با امام (ره) مبایعت کرد و از ایشان یاد گرفت چگونه به کمال زندگی برسد.

وی افزود: فهمیدیم چطور عزیز زندگی کنیم و نسل های آینده خود را چگونه تربیت کنیم تا عزتمند زندگی کنند. تمام پیروزی ها در لبنان و منطقه و حیثیت حزب الله مرهوم پایبندی به ارشادات ولایت فقیه است که مصداق امروز آن آیت الله خامنه ای است.

وی پایبندی حزب الله به اسلام ناب محمدی، انگیزه بالا برای دفاع از سرزمین و حقوق از دست رفته و تقدیم جان های انسان های جهادگر را از عمده دلایل پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه در سال 2006 برشمرد و افزود: حزب الله در خط اسلام در برابر خط منحرفان شیطان پرست که ظهور آن تکفیری ها و صهیونیست ها است قدعلم کرده است.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان با تبیین دلایل شکل گیری رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه توسط استعمارگران گفت:‌ هدف آنان از تشکیل رژیم صهیونیستی اشغال سرزمین نبود بلکه اشغال عقل ها ، تن‌ها و به ذلت کشیدن مسلمانان بود.اگر صهیونیست ها به پشتیبانی آمریکا نیرومند هستند، حزب الله با اتکای به خدای متعال نیرومند است. اگر رژیم صهیونیستی با جنایت، خود را نیرومند کرده است، نیرومندی حزب الله از بازوان یارانش است. اگر جهاد حزب الله در لبنان نبود امروز لبنان به جولانگاه رژیم صهیونیستی مبدل شده بود.

وی ریشه ظلم مستکبران به مظلومان را جنگ تحمیلی عراق علیه ایران دانست و افزود:‌ خط انحراف از آغاز در برابر انقلاب ایران خود را با نماد رژیم بعث عراق علم کرد تا شاید نطفه انقلاب اسلامی را در جا از بین ببرد. جنگ تحمیلی ، جنگ تن به تن علیه ایران نبود بلکه جنگ جهانی علیه ایران شکل گرفت اما با جهاد جان ها و مال ها و با رهبری امام (ره) این انقلاب توانست آن‌ها را شکست دهد.

نعیم قاسم، ایران را کشوری قدرتمند در سطح منطقه و جهان دانست و افزود: قدرت منطقه ای و جهانی ایران با صبر،‌ استقامت،‌ ایستادگی و جهاد به دست آمده است. ایران توانست با اتکای بر این خصایص، حق خود را در پرونده هسته‌ای نیز بگیرد. ایران امروز،‌ ایران گذشته نیست بلکه قدرت تاثیرگذار در منطقه و جهان است. ایران در خط مقدم مقابله با مرتجعان و منحرفان منطقه ایستاده است.

وی با نکوهش اقدامات تروریستی غربی ها در شکل دهی تکفیری ها در خاک سوریه گفت: تکفیری‌ها از 80 کشور جهان توسط خط انحراف وارد سرزمین سوریه شدند البته این اقدام در ابتدا زیر چتر معارضان سوری انجام گرفت. آنان این آدم کشان جنایت کار را وارد سوریه کردند تا سوریه مقاومت را به سوریه صهیونیستی مبدل کنند. البته ما در ابتدا آنان را نمی شناختیم تا زمانی که توطئه خود را برملا کردند. آنان از درون امت اسلام در پی متلاشی کردن اسلامند.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان هشدار داد: اعلام می کنم هرگز تکفیری ها را جزو مردم شریف اهل تسنن نمی دانیم. حزب الله طبق دستور قرآن با برادران اهل سنت تعامل خواهد داشت.

نعیم قاسم با اشاره به اقدامات تروریستی تکفیری ها در عراق گفت:‌ تصور کنید اگر ملت و جهادگران عراقی در این کشور مقاومت نمی کردند چه بر سر این ملت می آمد. آمریکا و مزدور منطقه‌ای آن یعنی عربستان و سایر کشورهای منطقه از تکفیری ها پشتیبانی می‌کنند و تا مادامی که مقاومت زنده است آن‌ها از تکفیری ها پشتیبانی می‌کنند. ملت و جهادگران عراقی راهی جز مقاومت در برابر آمریکا و مزدوران منطقه ای اش ندارند.

وی با نکوهش اقدامات مداخله جویانه وضد بشری عربستان در یمن گفت:‌ آیا در حال حاضر جنایتی وحشتناک تر از کشتار یمن وجود دارد؟ عربستان با هواپیما ، بمب و توپ بر سر مردم ، زنان و کودکان یمنی می ریزد ولی حقوق بشر کوچکترین اعتراضی نمی کند اما اگر همین حقوق بشر ناخن کودکی از خودشان کم می شد دنیا را پر می کردند یا در بحرین ببنید چه بر سر این ملت آوردند. مردم نیازهای اولیه و قانونی شان را از مسئولان این کشور مطالبه کردند اما ببینید چه بر سر این مردم مظلوم آورده اند.

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان در پایان هشدار داد:‌زمانی شکست می خوریم که فتنه گران را در بین خود راه دهیم و با خود بجنگیم.

انتهای پیام

کد N920546