رایزنی‌های ظریف و وزیر حمل و نقل جاده‌ای هند

محمدجواد ظريف,ایران و هند

وزیر امور خارجه کشورمان و نیتین گادکاری وزیر حمل و نقل جاده‌ای، بزرگراه‌ها و کشتیرانی هند با یکدیگر دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان و نیتین گادکاری وزیر حمل و نقل جاده‌ای، بزرگراه‌ها و کشتیرانی هند با یکدیگر دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به هند محمدجواد ظریف با اشاره به ظرفیت‌های جدیدی که پس از توافق هسته‌ای ایران با 1+5 به وجود آمده است، گفت: فضای جدید فرصت‌های گسترده‌ای در سطح منطقه‌ برای هند در عرصه‌های مختلف به ویژه مشارکت در پروژه ترانزیت و کریدور شمال و جنوب و اجرای پروژه ریلی - جاده‌ای، بندر چابهار و پروژه‌های نفت،‌ گاز و پتروشیمی را فراهم ساخته است.

وی افزود: رایزنی‌های مستمر و متوالی وزیر راه و مسکن ایران با همتای هندی‌اش جهت شناسایی پروژه‌ها بسیار حایز اهمیت خواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: ما در اولین فرصت تمایل و اشتیاق فراوان دوستان هندی را در مشارکت و حضور در پروژه‌های مختلف از جمله ترابری و صنایع پایین دستی ایران به اطلاع وزرای جمهوری اسلامی ایران خواهیم رساند.

گادکاری نیز در این دیدار با اشاره به مذاکرات در دستور کار خود با همتای ایرانی‌اش اظهار کرد: به شرایط و فضای جدید که بر سر توافق هسته‌ای به دست آمده واقف هستیم و در حال آماده سازی مقدمات این امور هستیم. اطلاعات لازم را برای تحقق گزینه‌های مختلف با سازوکارهای حقوقی و قانونی در دست مطالعه و اجرا داریم.

وی افزود: آمادگی کامل داریم تا با وزیر راه و مسکن ایران در اولین فرصت ممکن دیدار کنیم و برای این امر اراده جدی داریم که پیشنهادات طرف ایرانی در حوزه‌های جاده‌ای - ریلی، بنادر و پتروشیمی را هر چه سریعتر دریافت کنیم.

انتهای پیام

کد N920482