ظریف در دیدار نخست وزیر هند:

حمایت ایران از امنیت منطقه/ مقابله با خشونت نیازمند عزم جهانی است

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تروریسم داعش، خشونت و افراطی گری را خطری فراگیر در منطقه و جهان دانست و افزود: مقابله با این پدیده شوم مستلزم عزم جهانی و همکاری بین کشورهای مختلف است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در آخرین گام دور دوم سفرهای منطقه ای خود میهمان مقامات هندی است، صبح امروز جداگانه با «ناریندرا مودی»، نخست وزیر، خانم «سوشما سوراج»، وزیر امور خارجه و «نتین گات کاری»، وزیر حمل و نقل هند دیدار و گفتگو کرد.  

ناریندرا مودی نخست وزیر هند در این دیدار با اشاره به روابط عمیق و گسترده ایران و هند ابراز امیدواری کرد با تحولات اخیر روابط سیاسی و اقتصادی بین دو کشور گسترش یابد.  

وی گفت: هند آمادگی همکاری در اجرای طرح های اقتصادی از جمله توسعه بندر چابهار در ایران را دارد.  

مودی همچنین به دیدارش با روحانی رییس جمهور در شهر  اوفا در روسیه اشاره کرد و گفت: رییس جمهور ایران هم برای افزایش مناسبات بین دو کشور مصمم است.  

در این دیدار ظریف هم با اشاره به تحولات منطقه و توافق هسته ای ایران با گروه ۱+۵ گفت: ایران همواره در مناسبات منطقه نقشی اثر گذار و سازنده ایفا کرده و از امنیت در منطقه حمایت می کند.  

وی تروریسم داعش، خشونت و افراطی گری را خطری فراگیر در منطقه و جهان دانست و افزود: مقابله با این پدیده شوم مستلزم عزم جهانی و همکاری بین کشورهای مختلف است.  

محمد جواد ظریف همچنین عصر امروز با معاون رییس جمهور و مشاور امنیت ملی هند جداگانه دیدار خواهد کرد.  

وزیرامور خارجه  در پایان سفر دوره ای خود به چهار کشور لبنان، سوریه، پاکستان و هند در کنفرانس خبری در سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو به سوالات خبرنگاران پاسخ خواهد داد.