روسیه و بلاروس در یک رزمایش هوایی مشترک شرکت می‌کنند

وزارت دفاع بلاروس اعلام کرد نیروی هوایی این کشور با 16 هواپیمای نظامی و هلی کوپتر در رزمایشهای مشترکی که پاییز سال جاری میلادی در خاک روسیه برگزار خواهد شد، شرکت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، وزارت دفاع بلاروس اعلام کرد: پاییز سال جاری میلادی یک گروه هوانوردی بلاروس متشکل از 16 هواپیمای نظامی و هلی کوپتر در رزمایشهای عملیاتی مشترک که قرار است در برد آتش در روسیه برگزار شود شرکت خواهند کرد.

همچنین این نیروها اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر در رزمایشهای فرود آوردن هواپیماهای نظامی در فرودگاهی در نزدیکی جاده ای در شهر دزرژینسک نزدیک به شهر مینسک، پایتخت بلاروس شرکت خواهند کرد.

در بیانیه وزارت دفاع بلاروس تصریح شد: خرید نمونه های جدید تسلیحات و تجهیزات نظامی و مدرنیزه کردن ارتش بلاروس اولویت توسعه نیروی هوایی و همچنین نیروهای نظامی کشور ما هستند.

ماه آوریل یک پایگاه هوایی بلاروس هواپیماهای آموزشی مدرن Yak-130 را از روسیه دریافت کرد. وزارت دفاع بلاروس در ادامه بیانیه خود گفت: قراردادی برای خرید چهار فروند دیگر از این هواپیماها در آینده نزدیک قرار است امضا شود.

همچنین بر اساس این بیانیه قراردادی نیز برای خرید 12 فروند هلی کوپتر مدرن Mi-8 MTB-5 که به نسبت تجهیزات مورد استفاده قبلی از قابلیتهای رزمی بالاتری برخوردار است امضا شده است.

انتهای پیام

کد N920274