افخم در گفت وگو با ایسنا:

مرتبط دانستن حوادث داخلی بحرین با ایران بی پایه است

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای تکراری وزارت کشور بحرین در خصوص ارتباط حوادث داخلی آن کشور با جمهوری اسلامی ایران را بی پایه دانست و افزود: منابع صدور تروریسم و فرهنگ خشونت شناخته تر از آن هستند که این ادعاها کسی را فریب دهد.

مرضیه افخم در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اضافه کرد: وزارت کشور بحرین متعاقب استقبال دولت ها و کشورهای منطقه از توافق هسته ای، به شکل ناشیانه ای سعی دارد بر خلاف جریان دیپلماتیک سازنده منطقه گام بردارد و بهتر است از فضای موجود بین ملتها و دولتهای منطقه به نحو شایسته برای حل بحران داخلی خود استفاده کند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری دولتی بحرین (بنا)، روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور عوامل انفجار اخیر در شهر ستره را بازداشت کرده‌اند.

این خبرگزاری در گزارشی به نقل از وزارت کشور بحرین ادعا کرد که برنامه‌ریزی و حمایت مالی از این انفجار توسط عناصر مرتبط با ایران انجام شده است.

انفجار ستره در تاریخ 28 ژوئیه رخ داد که مقامات بحرین گفتند بر اثر آن دو نیروی پلیس کشته و شش نفر دیگر مجروح شدند.

پیش از این معارضان بحرین بارها اعلام کرده‌اند که دولت بحرین برای سرپوش گذاشتن بر سیاست سرکوب مخالفان، مکررا معارضان را به اقدامات تروریستی متهم می‌کند و بدون ارائه مدرکی، مدعی دخالت ایران می‌شود.

در خبر خبرگزاری بحرین آمده است که هفت نفر در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند و ادعا شده که آنان به ارتباط داشتن با ایران اعتراف کرده‌اند.

در ادامه نیز ادعا شده است که سه نفر دیگر که با این افراد در ارتباط بوده‌اند، به ایران مرتبط هستند اما خبرگزاری بحرین برای این ادعا مدرکی ارائه نکرد.

انتهای پیام

کد N920067