روسیه ۴ کشور دیگر را به فهرست تحریم واردات مواد غذایی اضافه کرد

سیاسی

«دیمیتری مدودف» نخست وزیر روسیه امروز از اضافه شدن ۴ کشور دیگر به فهرست تحریم واردات محصولات غذایی از آن ها به روسیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «دیمیتری مدودف» نخست وزیر روسیه امروز در جلسه کابینه گفت که ۴ کشور آلبانی، مونته نگرو، لیختن اشتاین و ایسلند را در فهرست جدید تحریم واردات مواد و محصولات غذایی این کشور قرار داده است.

روسیه پیشتر و در اقدامی تلافی جویانه، واردات محصولات غذایی از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، آمریکا، کانادا، نروژ و استرالیا را ممنوع اعلام کرده بود.

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه در ۳ تیر ماه سال جاری، دستور تمدید تحریم های این کشور در واردات مواد غذایی از کشورهای اتحادیه اروپا را به مدت ۱ سال دیگر صادر کرد. این دستور در واکنش به تصمیم ۱ تیر ماه اتحادیه اروپا انجام شد که در آن بروکسل تحریم های سال گذشته علیه روسیه را به بهانه نقض توافق «مینسک» به مدت ۶ ماه تا ژانویه سال آینده تمدید کرده بود.

توافق مینسک، توافقی است که میان رهبران روسیه، فرانسه، آلمان و اوکراین برای پایان درگیری ها در شرق اوکراین به امضا رسیده بود اما مناطق شرقی اوکراین کماکان شاهد درگیری های پراکنده است.

مناطق شرقی اوکراین از ابتدای سال میلادی گذشته پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه خواستار جدایی از اوکراین شدند که همین امر منجر به بروز درگیری های خونین در شرق این کشور شد.

کشورهای غربی به بهانه حمایت مسکو از جدایی طلبان اوکراین اقدام به تحریم روسیه کرده است.اقدامی که روسیه بارها آن ا رد کرده است .