حالت فوق العاده در «فرگوسن» تمدید شد

سیاسی

حالت فوق العاده در شهر فرگوسن که به دنبال از سرگیری خشونت ها در اولین سالگرد قتل «مایکل براون» جوان ۱۸ ساله سیاه پوست به دست پلیس سفید پوست، اعلام شده بود تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس محلی آمریکا اعلام کرد که اگرچه اوضاع فرگوسن کمی آرام تر شده است، اما به دلیل احتمال تشدید مجدد ناآرامی ها در اعتراضات عمومی در اولین سالگرد قتل مایکل براون به دست پلیس سفید پوست، وضع فوق العاده در این شهر به مدت ۲۴ ساعت دیگر تمدید می شود.

گفتنی است روز یکشنبه در نخستین سالگرد قتل مایکل براون سیاه پوست، فردی با تیراندازی به طرف مأموران پلیس موجب تشنج اوضاع شده بود. یک روز بعد، «جان بلمار» رییس پلیس شهر فرگوسن اعلام کرد که به دنبال تیراندازی متقابل پلیس، این ضارب مسلح به بیمارستان منتقل شد.

ادامه درگیری ها میان معترضان تبعیض نژادی با پلیس ضد شورش در روزهای گذشته باعث شد تا پلیس فرگوسن با اعلام حالت فوق العاده نظامی بیش از ۶۰ نفر را دستگیر کرده و با یورش بردن به سمت معترضین ۲۳ نفر دیگر را بازداشت کند.

درگیری های فرگوسن که طی یک سال گذشته ادامه داشته است، زمانی به اوج خود رسید که دادگاه رای به بیگناهی عامل قتل مایکل براون داد. به این ترتیب شهرها و ایالت های مختلف آمریکا نیز صحنه اعتراضات گسترده شد به طوری که فرماندار میسوری در نهایت مجبور شد تا گارد ملی را به منطقه «سنت لوئیس» در شهر فرگوسن اعزام کند.