آیت‌الله مکارم شیرازی: زائرسراها باید 300 سال عمر کنند

سیاسی

یک مرجع عظام تقلید ضمن تاکید بر ضرورت ساخت زائرسراها با اصول معماری مستحکم، اظهار کرد: این زائرسراها باید به گونه‌ای ساخته شوند که تا 300 سال عمر کنند و امکانات رفاهی را با هزینه‌ای اندک در اختیار زائرین قرار دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، آیت‌الله مکارم شیرازی امروز در مراسم عملیات اجرایی زائرسراهای مشهد، با اشاره به اینکه فهم فلسفه زیارت ضروری است، بیان کرد: برای فهمیدن اهمیت اجرای پروژه‌هایی نظیر زائرسراهای صادقیه باید فلسفه زیارت را درک کنیم.

وی اتحاد دستگاه‌های مربوطه را نوعی برکت خواند و افزود: زیارت ائمه مکتب عالی تربیت است و این‌گونه برنامه‌ها در جهت آسان‌سازی زیارت صورت می‌گیرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه داد: بسیاری از افراد به دلیل مشکلات مالی توان زیارت ندارند و با به وجود آمدن چنین زائرسراهایی امکان حضور این افراد در اماکن متبرکه فراهم می‌شود.

وی بیان کرد: یکی از عوامل سنگدلی‌های گروه‌هایی نظیر داعش ارتباط نداشتن آن‌ها با ائمه است چراکه زیارت مکتب تربیت و زیارت نامه‌ها درس‌های تربیتی‌اند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه حرم امام رضا (ع) سالانه 25 میلیون نفر زائر دارد، عنوان کرد: هیچ کلاس تربیتی به اندازه زیارت و زیارت نامه‌ها اثرگذار نیست.

آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: امیدواریم در تامین نیازهای ساختمان مشکلی به وجود نیاید و علاوه بر این در سرعت ساخت و استحکام ساختمان نیز باید دقت شود.

انتهای پیام

کد N919776