صدیقی:

نیروهای دفاعی کشور جانشینان سلمان و اباذرند

سیاسی

امام جمعه موقت تهران گفت: مایه افتخار ایران است که نیروهای دفاعی و تأمین کنندگان امنیت این کشور جانشینانی برای اویس قرنی، سلمان و ابوذر هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره حدیث ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که نیروهای نظامی کشور پیش از آنکه افسران جنگ در جبهه باشند افسران عرصه مقابله با تهاجم فرهنگی هستند، گفت: مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران افسران عرصه رویارویی با تهاجم فرهنگی غرب هستند و نیز در صف اول لشکر بصیرت و بینش قرار گرفته‌اند.

وی با بیان این‌که هدف عالمان دین و نظامیان در جمهوری اسلامی ایران یکسان است، افزود: شما نظامیان به سربازان آینده ولی عصر (عج) و عالمان دینی پیوند خورده‌اید و در کنار آنها یک هدف را دنبال می‌کنید. هر دو آبادگران روح و اخلاق در جامعه هستید.

صدیقی با تأکید بر این‌که نظامیان را از اولیای الهی می‌داند، عنوان کرد: شما اولیاء الهی هستید و مراتب رسیدن به چنین درجه‌ای نیز به دلیل توجه ویژه‌تان به قرآن و حدیث است که نمونه‌ای از آن را در برگزاری این جشنواره شاهد بوده‌ایم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به آیات نخستین سوره‌ واقعه و احزاب، بیان کرد: کسانی که احادیث نقل شده از امامان معصوم (ع) را قبول نمی‌کنند به قرآن رجوع کنند و آیات سوره‌های واقعه و احزاب را بخوانند و نیز به حدیث ثقلین از پیامبر (ص) اسلام توجه کنند که اهل سنت نیز سندیت آن را رد نمی‌کنند. در آن حدیث اهل بیت پیامیر (ص) نگهبانان قرآن از سوی خداوند شناخته شده‌اند و هیچ‌گاه بین عترت پیامبر (ص) و کلام خدا فاصله‌ای ایجاد نخواهد شد.

وی ضمن اشاره به این‌که سندیت احادیث نقل شده از اهل بیت (ع) از خود قرآن است، افزود: بلایی که بر سر کتب آسمانی غربی همچون تورات و انجیل آمده است اگر احادیث اهل بیت نبود بر سر قرآن نیز می‌آمد. احادیث معصومین (ع) ترجمان قرآن است و قرآن نیز قانون اساسی دین است.

صدیقی احادیث را در حکم تشریح کننده قوانین قرآن دانست و گفت: قرآن کلیات دین را بیان کرده است و اجرایی شدن قوانین مطرح در آن نیز ممکن نخواهد بود مگر با رجوع به احادیث مثل دستور قرآن به خواندن نماز و اطلاع مسلمانان از کم و کیف آن از طریق کلام معصومین. پس به همین دلیل است که در هیچ زمانی قرآن بدون امام معصوم نمی‌ماند و تا زمانی که قرآن باشد و اسلامی وجود داشته باشد اهل بیت پیامبر (ص) نیز حضور خواهند داشت که این معنا در حدیث ثقلین نیز به طور مجمل بیان شده است.

صدیقی در پایان با ابراز خشنودی از برگزاری چنین جشنواره‌ای از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: توجه به سه موضوع ضامن حیات و عزت جامعه اسلامی است. یکی رسیدن به استقلال فرهنگی و مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانگان، دیگری استقلال نظامی و نیز استقلال اقتصادی که هر سه اینها نیز به تلاش و همت نظامیان ما نیازمند است. اگر امنیتی وجود نداشته باشد استقلال اقتصادی و مدیریت جهادی فراهم نخواهد شد. و اگر کسی نباشد که در مقابل تهاجم فرهنیگ ایستادگی کند استقلال فرهنگی نیز از دست خواهد رفت. پس نظامیان نقش مهمی در پیشبرد و اعتلای جامعه اسلامی با توجه به آیات قرآن و کلام معصومین داشته‌اند و خواهند داشت.

انتهای پیام

کد N919717