50 کشته در حملات متقابل ارتش و مخالفان سوری در دمشق

سیاسی

با وجود تمدید آتش بس در شهرک زبدانی در حومه دمشق، گلوله باران پایتخت سوریه از سوی گروه‌های مخالف ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه الجزیره، دمشق پایتخت سوریه روز چهارشنبه شاهد حملات خونینی بود که توسط تروریست‌های مستقر در حومه شهر انجام شد و ده‌ها غیر نظامی به شکلی کورکورانه هدف قرار گرفتند.

بنا بر اعلام منابع امنیتی دمشق، گروه‌های مخالف در غوطه شرقی دمشق نزدیک به 50 گلوله خمپاره، راکت کاتیوشا و دیگر انواع سلاح های دست ساز خود را روانه مناطق مسکونی شهر دمشق کردند که دستکم 13 کشته و 60 مجروح بر جای گذاشت.

این اقدام مخالفان سوری باعث واکنش ارتش سوریه شد و جنگنده های ارتش نیز مواضع مخالفان در غوطه را به شدت بمباران کردند که در نتیجه آن 37 تن کشته و بیش از 120 تن دیگر زخمی شدند.

تبادل آتش میان تروریست‌ها در غوطه شرقی دمشق و ارتش تنها چند ساعت پس از اعلام آتش بس 48 ساعته میان مخالفان و دولت سوریه در شهر زبدانی در حومه دمشق رخ می‌دهد.

گروه‌های مخالف مستقر در حومه دمشق که برخی از آنها بیش از سه سال است این مناطق را تحت اشغال دارند، غالبا توسط ارتش در محاصره هستند اما با توجه به وجود غیرنظامیان در مناطق تحت کنترل آنها، ارتش توانایی مانور بالایی در این مناطق ندارد و بیشتر تلاش دارد تا با مصالحه آرامش را در حومه دمشق حفظ کند و مانع از کشیده شدن آتش جنگ به مناطق مرکزی پایتخت شود.

انتهای پیام

کد N919630