وزیر امورخارجه کشورمان با رئیس جمهور سوریه دیدار کرد

سیاسی

رییس جمهور سوریه با اشاره به دستاورد موفق توافق هسته ای اظهار داشت. دستاورد هسته ای ایران ، دستاورد و موفقیتی بزرگ برای وزارت امور خارجه این کشور است و این موفقیتی برای ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران و برای تمامی ملتها و دولتهای دوست بود.

رئیس جمهور سوریه افزود:مردم سوریه در هنگام پیروزی ایران در توافق هسته ای با 1+5 ، بر این باور رسیدند که این شجاعت،مقاومت و پایداری نتیجه و ثمره خوبی برای تامین و حفظ حقوق هسته ای ایران در بر داشت.

بشار اسد با تقدیر از ظرفیتهای دیپلماتیک ایران در سایه توافق هسته‌ای ایران با غرب گفت: پیامد های خوبی برای دستیابی راه حل و مرتفع کردن مشکلات و منازعات مختلف در کشورهای منطقه خواهد بود و این ظرفیتی کار آمد است. ما آمادگی داریم نقطه نظرات و دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران را برای برقراری صلح و ثبات در منطقه مورد توجه قراردهیم.

آقای دکتر ظریف با ابلاغ سلام گرم ریاست جمهوری ایران به آقای بشار اسد ریاست جمهوری سوریه اظهار داشت، ما بعنوان ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران حمایت همه جانبه خود را از سوریه بعنوان محور مقاومت اعلام می کنیم.

وزیر امورخارجه کشورمان افزود پایداری سوریه و لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهینوستی و ایادی آنها که با افراد و عمال تروریستی در صدد تضعیف سوریه هستند به نتیجه نخواهند رسید و ما سوریه را بعنوان رمز مقاومت در منطقه می بینیم. دکتر ظریف با تشریح جایگاه سوریه در تحولات منطقه، استقلال و امنیت سوریه را در پرتو سیاستهای آقای بشار اسد ، توجه و اهتمام اصلی و راهبردی ایران دانست.

به گزارش ایسنا وزیر خارجه کشورمان پس از دیدار با بشار اسد و لید معلم و رمضان عبدالله و همچنین زیارت حرم حضرت زینب دمشق را به مقصد تهران ترک کرد.

انتهای پیام

کد N919440