6 کشته و زخمی در حمله پ.ک.ک به نیروهای امنیتی ترکیه

یک خبرگزاری ترکیه از کشته شدن یک سرباز و زخمی شدن 5 نیروی نظامی دیگر این کشور در جریان حملات اعضای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری دوغان گزارش داد که در جریان حملات اعضای پ.ک.ک در جنوب‌شرق ترکیه دست‌کم یک سرباز این کشور کشته و 5 نیروی نظامی دیگر زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، گروهی از اعضای پ.ک.ک به یک مقر نظامی در استان دیار بکر حمله کردند که در اثر آن دست‌کم یک سرباز کشته شده است.

نیروهای امنیتی ترکیه در روزها و هفته‌های گذشته عملیات گسترده‌ای را علیه اعضای پ.ک.ک آغاز کرده‌اند و این عملیات درگیری‌های بسیاری را میان نیروهای امنیتی و اعضای این گروه به دنبال داشته است.

در همین حال، ولکان بوزکیر، وزیر امور اتحادیه اروپای ترکیه اعلام کرد:حزب دموکراتیک خلق باید در روابط خود با حزب کارگران کردستان تجدید نظر کند.

وی در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی ترکیه گفت:‌ پ.ک.ک یک سازمان تروریستی است. از سوی دیگر، حزب دموکراتیک خلق یک حزب سیاسی است. مردم در انتخابات به این حزب رأی داده‌اند اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که نامزدهای این حزب در پایگاه‌های پ.ک.ک در شمال عراق تعیین شده‌اند.

انتهای پیام

کد N919437