ظریف پس از دیدار با اسد: بر حل بحران سوریه تمرکز داشتیم

محمدجواد ظریف,ایران و سوریه,بشار اسد

وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار با رئیس جمهور سوریه گفت که در این دیدار بر حل بحران سوریه تمرکز داشتیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار با "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه گفت که مذاکرات با "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه بسیار عالی بوده و بر حل بحران در سوریه تمرکز داشته است.
وی افزود: هم اکنون زمان ایفای نقش دیگران و همسایگانمان رسیده تا به خواسته ملت سوریه احتترام گذاشته و در راستای مبارزه با تروریسم اقدام کنند.
در دیدار ظریف با اسد، ولید معلم وزیر خارجه سوریه و بثینه شعبان مشاور سیاسی بشار اسد نیز حضور دارند.
ظریف دیروز به لبنان سفر کرده و با مقامات بلندپایه این کشور از جمله تمام سلام نخست وزیر، نبیه بری رئیس پارلمان و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.
بر اساس این گزارش، ظریف در بدو ورود به فرودگاه بین المللی دمشق مورد استقبال فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه و محمد رضا شیبانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه قرار گرفت.
دمشق، دومین ایستگاه مهم سفر منطقه‌ای وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تشکیل داده، پایتختی که بخش اعظم تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای و بین المللی حول محور آن قرار دارد و پرچمدار این تحرکات دیپلماتیک برای حل مسالمت آمیز پیچیده‌ترین بحران منطقه‌ای، بدون هر گونه تردیدی، جمهوری اسلامی ایران است که رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان دور جدیدی از تحرکات دیپلماتیک تهران را برای تسریع بخشیدن به روند حل مسالمت آمیز بحران سوریه آغاز کرده است.

4949

کد N919374