حمایت شورای امنیت از روند حل سیاسی بحران سوریه

سیاسی

اعضای شورای امنیت سازمان ملل حمایت خود از تلاش‌ها برای برگزاری دور جدیدی از گفتگوها میان دولت سوریه و مخالفان در مسکو به منظور حل سیاسی بحران این کشور را اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، اعضای شورای امنیت سازمان ملل امروز شنبه حمایت کامل خود از تلاش ها برای حل سیاسی بحران سوریه را اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، اعضای این شورا اعلام کردند که از تلاش های مسکو برای میزبانی دور جدید مذاکرات سیاسی میان دولت سوریه و مخالفان استقبال می کنند.

«میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه صبح امروز از میزبانی مسکو از نشستی با حضور مخالفان سوری طی روزهای آتی خبر داد.

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: هیتی از مخالفان سوری به زودی وارد مسکو می شوند که در میان آن خالد خوجه رئیس ائتلاف مخالفان و قدری جمیل رئیس جبهه تغییر سوریه حضور دارند.

وی افزود: هیئت های دیگر نیز وارد مسکو می شوند که علاوه بر دیدارهای دو  جانبه میان این هیئت ها، دیدارهایی میان نمایندگان وزارت خارجه روسیه با این هیئت ها برگزار خواهد شد.

این در شرایطی است که خالد خوجه از سفر به مسکو در ۱۲ و ۱۳ ماه جاری میلادی خبر داده بود.

همزمان هیثم مناع از معارضان سوری اعلام کرد که در فاصله ۱۳ تا۱۵ آگوست جاری به مسکو می رود و با سرگئی لاوروف وزیر خارجه و معاون وی میخائل بوگدانف دیدار و گفتگو خواهد کرد.

وی افزود: بر اساس توافق به عمل آمده دیدارهایی با حضور ۹ نفر با بوگدانف قبل از دیدار با لاوروف برگزار خواهد شد و محور گفتگوها، مذاکرات قاهره و طرح استفان دی مستورا نماینده دبیر کل در امور سوریه است و در میان شرکت کنندگان جمال سلیمان  جهاد المقدسی و تعدادی دیگر حضور دارند.