وزیر امور خارجه انگلیس:

«برجام» موفقیت بزرگی برای دیپلماسی چند جانبه محسوب می شود

سیاسی

«فیلیپ هاموند» وزیر امور خارجه انگلیس امروز در پکن گفت که توافق هسته ای ۱۴ جولای با ایران می تواند به عنوان محرکی برای آغاز مذاکرات هسته ای با کره شمالی محسوب شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشییتد پرس، «فیلیپ هاموند» وزیر امور خارجه انگلیس که برای گفتگو در زمینه همکاری های امنیتی و تغییرات آب و هوایی به چین سفر کرده است، امروز با اشاره به توافق هسته ای ۱۴ جولای (۲۳ تیر ماه) میان کشورهای ۱+۵ و ایران موسوم به «برجام» گفت: برجام موفقیت بزرگی برای دیپلماسی چند جانبه محسوب می شود.

هاموند که در جمع دانشجویان دانشگاه «نپکینگ» در «پکن» پایتخت چین سخنرانی می کرد، بدون اشاره به کلاهک های هسته ای رژیم صهیونیستی به عنوان تنها دارنده تسلیحات هسته ای در خاورمیانه گفت: می توان از توافق جامع هسته ای درس هایی در سراسر جهان گرفت که از جمله آن مذاکرات هسته ای کره شمالی است.

وزیر امور خارجه انگلیس ادامه داد: انگلستان حمایت خود را از فرایند مذاکرات شش جانبه درخصوص فعالیت های هسته ای کره شمالی که مدت طولانی است متوقف شده است، اعلام می کند. انگلستان در تضمین موفقیت مذاکرات هسته ای با کره شمالی دارای منافع است. البته کشور چین هم در این امر دارای نقش ویژه ای می .باشد