انتخاب اعضای کمیسیون رسیدگی به برجام در دستور کار این هفته مجلس

برجام

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی هفته آینده خود اعضای کمیسیون ویژه رسیدگی به برجام را انتخاب می‌کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی هفته آینده خود اعضای کمیسیون ویژه رسیدگی به برجام را انتخاب می‌کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اعضای کمیسیون ویژه رسیدگی کننده به توافق جمهوری اسلامی ایران با کشورهای 1+5 و آثار و پیامدهای آن که پیش از این تشکیل آن به تصویب مجلس رسیده بود در جلسات علنی هفته آینده مجلس انتخاب می‌شوند.

سوال حسن کامران نماینده اصفهان از وزیر نیرو و سوال نادر قاضی پور نماینده ارومیه از وزیر نفت نیز از جمله دستور کارهای مجلس در جلسات علنی هفته آینده خواهد بود.

نمایندگان مجلس در هفته آینده دو نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی را به عنوان عضو شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و دو نفر از نمایندگان هر استان را جهت عضویت در هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات استان انتخاب می‌کنند.

طرح حمایت از صنعت برق کشور، طرح توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی، طرح الحاق دو تبصره به ماده 24 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت و طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده از دیگر دستورکارهای مجلس در هفته آینده خواهد بود.

نمایندگان مجلس در ادامه طرح اصلاح بند ج ماده 178 و طرح اصلاح بند ز ماده 44 قانون برنامه پنجم، لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیات‌های انضباطی نیروهای مسلح، بررسی طرح دائمی شدن قانون بیمه شخص ثالث و لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی را مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

طرح جلوگیری از پرداخت خسارت تاخیر به کشتِی‌ها، طرح اصلاح تبصره یک ماده 69 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، طرح الحاق یک تبصره به قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌ها و سایر منابع مالی و پولی کشور و طرح جرم سیاسی از جمله دستورکارهای مجلس در جلسات علنی هفته آینده خواهد بود.

انتهای پیام

کد N919252