در پی حملات تروریستی اخیر صورت گرفت؛

نصب دوربین‌های مدار بسته در مساجد عربستان

عربستان

در پی حملات تروریستی اخیر به مساجد عربستان، مقامات ریاض تصمیم گرفتند دوربین‌هایی را جهت زیرنظر گرفتن تحرکات تروریست‌ها در مساجد و عملکرد خطبا و مبلغان دینی نصب کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، وزارت امور اسلامی و اوقاف عربستان نصب دوربین‌های نظارتی را به عنوان شرطی جهت آغاز به کار مساجد جدید در جده مطرح کرد تا از مساجد در مقابل عملیات تروریستی محافظت شود و مبلغان و خطیبانی که در روش اعتدال و میانه‌روی تخلف می‌کنند بازخواست کند.

همزمان علی الشمرانی، مدیر اداره کل اوقاف و مسجد استان جده عنوان داشت که این وزارتخانه تدوین بسیاری از طرح‌هایی را که می‌توانند در راستای دفاع از مفهوم دین اسلام باشند آغاز کرده و از حمله این طرح‌ها زیر نظر گرفتن داخل و خارج مساجد با دوربین‌های نظارتی است.

وی افزود: سامانه نظارت خودکار که این وزارتخانه درصدد اجرای آن در مساجد است به نظارت کنندگان این امکان را می‌دهد تا موذنان و ائمه مساجد را در انجام وظایفشان زیر نظر داشته باشند. این دوربین‌ها که در مساجد جامع و تازه ساخت در داخل شهر جده کار گذاشته می‌شوند، همچنین امکان زیرنظر گرفتن تخلف‌ها در ایراد خطبه‌ها را می‌دهند.

انتهای پیام

کد N918919