مظفر: استفاده درست از فن‌آوری را در مدارس آموزش دهیم

وزارت آموزش و پرورش,آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات با تاکید بر ضرورت استفاده از مکانیزم‌های اقناعی در آموزش و پرورش، معتقد است با تهدید و تحریم نمی‌توان جلوی استفاده کودکان از ابزارهای ارتباطی را گرفت.

حسین مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص چگونگی فرهنگ سازی‌استفاده از برنامه‌های ارتباطی تلفن همراه توسط دانش آموزان در مدارس گفت: ابزار ارتباطی و فضای مجازی به نحوی مانند تیغ دو لبه می‌ماند که هم می‌تواند بسیار مثبت و کاربردی بوده و درعین حال مخرب باشد.

وی افزود: نحوه استفاده از این برنامه‌های ارتباطی اگر در جامعه به خصوص به دانش آموزان آموخته شود در حقیقت نوعی مصونیت به آن‌ها بخشیده می‌شود و فرهنگ سازی استفاده از این ابزار با تهدید و تحریم قابل حل نیست؛ چرا که استفاده از آن‌ها حریم خانه‌ها و مرزهای خصوصی را نیز درنوردیده و در اختیار همگان است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطر نشان کرد: با توجه به این شرایط در حال حاضر هیچ راهی به جز روش‌های اقناعی و مصونیت بخشی از طریق اطلاع رسانی وجود ندارد.

مظفر با تاکید بر اینکه مکانیزم اقناعی بهترین روش در عرصه آموزش و پرورش است تصریح کرد: اگر بتوانیم از کودکی طوری به کودکان بیاموزیم که آنچه را باید بخوانند و آنچه را نباید بخوانند و در عین حال آنچه را خواندند و بد بود به سادگی قبول نکنند،‌ تربیت وآموزش خوبی به فرزندان خود داده‌ایم.

انتهای پیام

کد N918845