صالحی: چاله رآکتور اراک سالم باقی می‌ماند

دكتر علي‌اكبر صالحي,اراك

رییس سازمان انرژی اتمی ایران با رد شایعاتی مبنی بر این که مقرر شده بر اساس مفاد برجام داخل چاله رآکتور اراک بتون ریزی شود، گفت: چاله رآکتور به نوعی قلب آن محسوب شده و به هیچ وجه صدمه‌ای نخواهد دید و سالم می‌ماند، مخزن فولادی داخل آن خارج و آن مخزن بتون ریزی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) علی اکبر صالحی با بیان اینکه جان کری به اشتباه در مورد رآکتور اراک گفته بود که در جایی که رآکتور برداشته می‌شود بتن ریخته می شود، گفت: اگر در رآکتور بتن ریخته شود دیگر رآکتوری باقی نمی ماند.

وی با تاکید بر اینکه مخزن فولادی که از داخل چاله در می‌آوریم جای دیگری می‌گذاریم، افزود: چند کار می‌توان روی این مخزن فولادی انجام داد از جمله یا آن را ببریم یا داخل آن سیمان بریزیم که آنها مطمئن شوند که دیگر نمی خواهیم آن را باز گردانیم.

صالحی با تاکید بر اینکه در مخزنی که در می‌آوریم نه در چاله رآکتور اراک بتن ریخته می‌شود، تصریح کرد: گنبد و قلب که اصل رآکتور است، در چاله قرار دارد.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران در گفت‌وگو با خانه ملت ضمن رد شایعاتی مبنی بر این که مقرر شده بر اساس مفاد برجام داخل چاله رآکتور اراک بتون ریزی شود، گفت: چاله رآکتور به نوعی قلب آن محسوب شده و به هیچ وجه صدمه‌ای نخواهد دید و سالم می‌ماند. مخزن فولادی داخل آن خارج و آن مخزن بتون ریزی می‌شود.

انتهای پیام

کد N918795