برگزاری رزمایش‌های مشترک جدید کره‌جنوبی و آمریکا

کره‌جنوبی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که یکسری رزمایش‌های مشترک نظامی با گلوله‌های واقعی و تسلیحات سنگین با همکاری آمریکا و در واکنش به انفجار اخیر مین در مرز دو کره که پیونگ یانگ عامل آن معرفی شده، انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره‌جنوبی اعلام کرد چهار رزمایش با استفاده از تانک، خمپاره‌انداز، هلیکوپترهای جنگی و بمب‌افکن‌ها در چند هفته آتی و در 30 کیلومتری جنوب مرز کره‌شمالی برگزار می‌شود.

یکی از سخنگوهای وزارت دفاع کره‌جنوبی گفت: این رزمایش‌ها آمادگی‌ها را برای انجام اقدامات تلافی‌جویانه در مقابل هرگونه اقدامات تحریک‌آمیز شامل اقدام‌های تهاجمی نظیر حمله با استفاده از مین نشان می‌دهد.

نخستین رزمایش چهارشنبه هفته بعد و آخرین آن، در پایان ماه جاری میلادی برگزار می‌شود.

پارک گئون های، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی بار دیگر تاکید کرد که سئول با هرگونه اقدام تحریک‌آمیز کره‌شمالی به شدت برخورد می‌کند.

همچنین رزمایش‌های نظامی با گلوله‌های واقعی نیز جدا از رزمایش مشترک نظامی سالانه «آزادی اولچی» دوشنبه آتی کلید می‌خورد و دو هفته هم طول می‌کشد.

کره‌جنوبی قول داده که پیونگ‌یانگ بهای سنگینی برای حمله با استفاده از مین که منجر به زخمی شدن دو سرباز کره‌جنوبی شد، می‌پردازد.

ارتش کره‌جنوبی اعلام کرده که تحقیقات نشان می‌دهد سربازان ارتش کره‌شمالی وارد مرز شده و مین‌ها را در سراسر ناحیه گشت مرزی کره‌جنوبی کاشتند. دولت پیونگ‌یانگ تاکنون به این صحبت‌ها واکنش نشان نداده است.

کره‌جنوبی پس از این حمله تدابیر امنیتی در مرز خود با همسایه شمالی‌اش را گسترش داد.

انتهای پیام

کد N918645