اخراج یک مقام سابق چین از حزب حاکم به دلیل فساد مالی

چین

دیده‌بان مقابله با اختلاس دولت چین امروز (چهارشنبه) از اخراج معاون سابق مدیر اداره گردشگری چین از حزب حاکم خبر داد و اعلام کرد که این فرد به دریافت رشوه برای افشای اسرار دولتی متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "هو که"، معاون سابق اداره ملی گردشگری چین جدیدترین فردی است که به اتهام فساد مالی از حزب حاکم کمونیست چین اخراج شده و تحت بازجویی قرار گرفته است. پیشتر نیز چندین تن از مقام‌های ارشد دولتی و نظامی چین در جریان برنامه مقابله با فساد دولت پکن از کار برکنار شده‌اند.

کمیسیون مرکزی بازرسی‌های مربوط به مقررات و انضباط چین اعلام کرد، این فرد تلاش کرده تا در جریان بازجویی‌ها رفتارش و عملکردش را توجیه کند.

تحقیقات و بازجویی‌ها مشخص کرد که این فرد با دریافت رشوه اقدام به افشای اسرار مملکتی کرده است. همچنین مشخص شد که وی به دیگران هم رشوه داده و اسرار و رموز را افشا کرده است. البته جزئیات مربوط به افشای این اطلاعات اعلام نشده است.

شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین همانند سایر روسای جمهور این کشور نسبت به فساد در کشور هشدار داده و آن را تهدیدی علیه هیات حزب حاکم دانسته است. وی مقابله با فساد هسته مرکزی حزب را هدف اصلی دولت خود اعلام کرده و گفته که با جدیت تمام با این روز مقابله خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N918620