نشست سه جانبه لبنان، اسرائیل و سازمان ملل

در نشست سه جانبه لبنان و اسرائیل که با نظارت سازمان ملل در منطقه مرزی جنوب لبنان برگزار شد، هیات لبنانی توقف فوری نقض حریم مرزی خود از سوی رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

در نشست سه جانبه لبنان و اسرائیل که با نظارت سازمان ملل در منطقه مرزی جنوب لبنان برگزار شد، هیات لبنانی توقف فوری نقض حریم مرزی خود از سوی رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، در بیانیه صادره از سوی فرماندهی ارتش لبنان آمده است که در نشست سه جانبه لبنان و اسرائیل که با ریاست ژنرال لوچیانو پورتولاندو، فرمانده نیروهای موقت سازمان ملل در لبنان در منطقه راس الناقوره در جنوب این کشور برگزار شد، هیاتی متشکل از افسران ارتش لبنان به ریاست محمد جانبیه، هماهنگ‌کننده دولت لبنان با نیروهای موقت سازمان ملل حضور داشت. در این نشست درباره مسائل مربوط به اجرای قطعنامه شماره 1701 و حوادث اخیر در جنوب لیطانی گفت‌وگو شد.

طبق این بیانیه، هیات لبنانی به موضوع نقض حریم هوایی خود توسط رژیم صهیونیستی پرداخت که اخیرا به صورت چشمگیری افزایش یافته و به مرزهای شمالی و شرقی لبنان رسیده و این موضوع با سقوط دو هواپیمای جاسوسی این رژیم در طرابلس و صغبین و پس از آن نقض حریم زمینی و دریایی لبنان به اثبات رسیده است. هیات لبنانی در ادامه توقف فوری تمامی این نقض‌ها را خواستار شد.

هیات مذکور با تاکید بر لزوم رسیدگی به درگیری‌های زمینی هرچند ساده و کوچک، برای ممانعت از گسترش آن و ایجاد حوادث بزرگ، تاکید کرد و بازگشایی فوری مسیر ارتباطی الوزانی- العباسیه و در پیش گرفتن تدابیر امنیتی در برخی مناطق حساس در طول خط آبی بدون اعمال هرگونه تغییرات در این خط را خواستار شد.

طبق بیانیه ارتش لبنان، ژنرال پورتولاندو با تاکید بر لزوم هماهنگی و ارتباط با نیروهای موقت سازمان ملل در لبنان، دو طرف را به ادامه تلاش‌های میدانی با هدف تحقق گام‌های عملی برای اجرای قطعنامه 1701 و حفظ ثبات در منطقه اجرای عملیات نیروهای بین‌المللی تا خط آبی به ویژه در سایه شرایط پرتنش منطقه جولان تشویق کرد.

انتهای پیام

کد N918518