منابع مصری فاش کردند؛

سفر محرمانه هیات عالی رتبه تل‌آویو به قاهره

اسراييل,مصر

یک منبع امنیتی در مصر از سفر محرمانه و چند ساعته هیاتی عالی رتبه از تل‌آویو به قاهره و دیدار این هیات با مسئولان مصری خبر داد.

یک منبع امنیتی در مصر از سفر محرمانه و چند ساعته هیاتی عالی رتبه از تل‌آویو به قاهره و دیدار این هیات با مسئولان مصری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، یک منبع امنیتی مسئول در فرودگاه بین المللی قاهره که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که این هیات شامل پنج مقام عالی رتبه به ریاست اسحاق مولخو، مدیر دفتر معاون امنیت ملی رژیم صهیونیستی است.

این منبع امنیتی افزود: هیات مذکور با یک هواپیمای ویژه از تل‌آویو وارد فرودگاه شد و در سفر چند ساعته خود با تعدادی از مقامات مصری دیدار کرد.

دولت قاهره پیش از این درباره سفر این هیات خبر نداده بود اما خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که هنوز از سوی مقامات مصری درباره ماهیت سفر و جزئیات آن گزارشی دریافت نکرده است.

براساس نظرات تحللیگران و کارشناسان، روابط تل‌آویو ‌و قاهره در دوره ریاست جمهوری عبدالفتاح سیسی شاهد بهبود قابل توجهی به ویژه در سطح امنیتی بوده است وقاهره بارها تل‌آویو را به صلح با طرف فلسطینی دعوت کرده است.

قاهره در ژوئن گذشته سفیر جدید خود را در تل‌آویو پس از سه سال تعیین کرد و حازم خیرت، به عنوان سفیر جدید قاهره در تل‌آویو معرفی شد.

محمد مرسی، رئیس جمهوری سابق مصر در نوامبر 2012 سفیر خود در تل‌آویو را در واکنش به حمله سربازان صهیونیستی و کشته شدن فرماندهان جنبش حماس فراخواند.

انتهای پیام

کد N918425