واعظی آشتیانی: عقلای جریان‌ها سیاسی سازمان یافته‌تر حرکت کنند

انتخابات مجلس دهم

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: عقلای جریان‌های سیاسی باید سازمان یافته‌تر و با برنامه‌تر حرکت کرده و انسجام تشکیلاتی داشته‌ باشند.

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: عقلای جریان‌های سیاسی باید سازمان یافته‌تر و با برنامه‌تر حرکت کرده و انسجام تشکیلاتی داشته‌ باشند.

امیررضا واعظی ‌آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: باید عقلای گروه‌های سیاسی تلاش کنند که با برنامه و هدفمند عمل کنند زیرا ممکن است افرادی که بی‌برنامه و بی‌نظم هستند از آنها پیشی بگیرند.

وی همچنین افزود: سخنان اخیر حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری درباره لزوم فعالیت بیشتر معتدلین جناح‌های سیاسی حرفی منطقی و هشداری به عقلای جریان‌های سیاسی است. در هر فعالیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هستند عده‌ای که بی‌برنامه و بی‌نظم بوده ولی در عین بی‌نظمی، نظم مخصوص به خود را دارند. نباید جریان‌های سیاسی اجازه دهند این افراد میدان‌دار صحنه انتخابات شوند.

این عضو حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به این‌که باید تلاش شود که زمینه برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود، خاطرنشان کرد: همه گروه‌ها و جناح‌های سیاسی باید تلاش کنند که حضور اکثریت مردم در انتخابات فراهم شود از این رو باید از بداخلاقی سیاسی پرهیز کنند زیرا بداخلاقی سیاسی عاملی بازدارنده برای حضور حداکثری مردم است.

آشتیانی همچنین افزود:‌ نباید به کسانی که از حقیقت می‌گویند انگ تندروی زده شود و با واژه "تندروی" رقیب از میدان به در شود. اعتدال در رفتار، گفتار و منطق خود را نشان می‌دهد نه این‌که هر فرد بی‌خاصیت و بی‌حال، معتدل خوانده شود. تندرو هم کسی است که منطق نداشته و مواضعش هیچ پشتوانه عقلانی و منطقی و مستندی ندارد.

این فعال سیاسی اصولگرا در پایان با اشاره به این‌که پس از توافق هسته‌ای، باید با برگزاری انتخابات پرشور به دنیا ثابت کنیم که مردم ایران متحد و مستقل هستند، افزود: ما بیشترین تعداد انتخابات را در این سی و چند سال برگزار کردیم و اکنون نیز باید به دنیا نشان دهیم که ملتی هستیم که برای اعتقادات خود احترام زیادی داریم.

انتهای پیام

کد N918359