جب بوش: آمریکا باید برای شکست داعش نیروهای بیشتری در عراق داشته باشد

آمريكا

کاندیدای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا گفت، ایالات متحده باید نیروهای زمینی بیشتری به عراق اعزام کند تا با گروه تروریستی داعش مقابله کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "جب بوش"، کاندیدای جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در سخنرانی خود درباره سیاست خارجه ایالات متحده آمریکا از اقدامات هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا انتقاد کرد. جب بوش در ادامه اتهاماتی را علیه هیلاری کلینتون و باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به خاطر ناکامی‌ها در مقابله با گروه‌های تندرو در خاورمیانه و نفوذ داعش در این منطقه مطرح کرد.

وی به جزئیات درباره اینکه چه تعداد نیروی زمینی باید در عراق مستقر شوند، اشاره نکرد اما گفت که باید استراتژی مقابله با تهدید فزاینده داعش ارتقاء یابد.

جب بوش ادامه داد: چه کسی گفته که آمریکا و دوستان ما از 2009 ایمن‌تر شده‌اند؟ اوباما و هیلاری کلینتون در انجام اقدامات برای مقابله با داعش و سایر تهدیدهای تروریستی ناکام عمل کردند.

وی در سخنرانی روز سه شنبه خود با اشاره به 3500 سرباز آمریکایی که به عنوان تعلیم دهنده و مشاور در عراق حضور دارند، یک رویکرد بلندمدت را درباره اعزام نیروهای زمینی بیشتر به منطقه برای مقابله با داعش پیشنهاد کرد و به مساله سوریه نیز اشاره کرد.

کاندیدای جمهوری خواه انتخابات 2016 ریاست جمهوری ایالت متحده ادامه داد: علت اصلی خیزش داعش خروج سربازان آمریکایی از عراق در سال 2011 است. داعش زمانی نفوذ خود را افزایش داد که آمریکا خود را از مساله خاورمیانه بیرون کشید و به تهدید بی‌اعتنایی کرد. در تمام این مدت هیلاری کلینتون چه اقدامی کرد؟

انتهای پیام

کد N918296