اردوغان:

حملات تا نابودی کامل تروریست ها ادامه دارد

سیاسی

رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد حملات نظامی علیه شورشیان حزب منحله کارگران کردستان (پ ک ک) تا نابودی کامل و تسلیم شدن تروریست ها ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، اردوغان در یک برنامه تلویزیونی گفت: تا زمانی که طرف مقابل سلاح را بر زمین نگذاشته است به جنگ ادامه خواهیم داد تا هیچ تروریستی در داخل مرزهای ما باقی نماند.

وی با اشاره به اینکه حملات هوایی که از دو هفته پیش شروع شده خسارت های سنگینی را به «پ ک ک» وارد کرده است، تاکید کرد: عملیات تاثیرگذاری نیز علیه گروهک داعش انجام گرفته است.

رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد: هدف گروه های تروریستی هر چه باشد، ما فرقی بین آنها قائل نمی شویم، از نظر ما گروه های تروریستی هیچ تفاوتی ندارند. اردوغان تصریح کرد: روند صلحی که با کارگران کردستان شروع شده بود، در حال حاضر متوقف شده است، متأسفانه آنها ماهیت اقدام انجام گرفته را درک نکردند.

گفتنی است آنکارا ۲۴ جولای حملات نظامی خود را تحت عنوان «مبارزه با تروریسم» همزمان علیه پ ک ک و گروهک داعش در سوریه شروع کرد، ولی بیشتر حملات هوایی علیه کردها بوده و تنها سه حمله نظامی علیه داعش انجام گرفته است.

جنگنده های ترکیه روز دوشنبه نیز در واکنش به حملات خونین در تعدادی از شهرهای این کشور، مواضع پ ک ک را در جنوب شرق این کشور بمباران کردند. در پی این حملات بحران امنیتی در ترکیه شدت یافته است.