کره‌جنوبی تدابیر امنیتی را در مرز با کره‌شمالی افزایش داد

همزمان با وقوع حمله با مین که باعث قطع عضو دو سرباز کره‌جنوبی شد، دولت سئول اعلام کرد که امنیت مرزی خود با همسایه شمالی‌اش را تقویت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، کره‌جنوبی امروز (سه‌شنبه) امنیت مرزی خود را با کره‌شمالی و به دنبال انفجار یک مین در منطقه مرزی میان دو کشور افزایش داده است.

ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی همچنین خواستار عذرخواهی کره‌شمالی بابت این حملات شده است چراکه دو تن از سربازان این کشور در اثر انفجار این مین‌ها دچار قطع عضو شده و به بیمارستان انتقال یافتند.

دولت سئول می‌گوید سربازان کره‌شمالی به سمت مرز آمده و در زمین مین کاشتند و زمانی که اعضای گشت مرزی کره‌جنوبی در منطقه حضور داشتند سه مین منفجر شد.

کره‌جنوبی با از سرگیری عملیات مرزی خود پس از نقض آتش‌بس در منطقه مرزی در میان دو کره که بیش از یک دهه طول کشید به این انفجارها پاسخ داد و تمامی گشت‌های مرزی و امنیت در منطقه را افزایش داده است.

سخنگوی وزارت دفاع کره‌جنوبی نیز در این باره گفت: ما در قبال هرگونه اقدام تحریک‌آمیز پیونگ‌یانگ واکنش دفاعی قابل ملاحظه‌ای خواهیم داشت و در صورتی که کره شمالی اقدام به تیراندازی کند ما سریعاً پاسخ می‌دهد.

همچنین ساکنین این ناحیه مرزی باید به گوش باشند البته تاکنون هیچ‌نوع فعالیت غیرمعمول از جانب کره‌شمالی صورت نگرفته است.

انتهای پیام

کد N917933