نماینده بیرجند:

دشمن از خودباوری علمی جوانان کشور در هراس است

سیاسی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: پیشرفت‌های ایران اسلامی در حوزه‌ هسته‌ای، نانو، لیزر، موشک‌های بالیستیک و دیگر علوم سبب خودباوری علمی در بین جوانان کشور شده است و دشمن از این خودباوری هراسان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام سید محمدباقرعبادی، پیش از ظهر امروز (20 مرداد ماه) در مراسم تشییع پیکر مطهر 4 شهید دوران دفاع مقدس در بیرجند به سالروز شهادت امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت: حضور شهدا در روز شهادت امام صادق(ع) در جمع مردم ولایت‌مدار، متدین، انقلابی و فهیم خراسان جنوبی از الطاف الهی است.

وی ضمن تشکر از استقبال شایسته مردم بیرجند از شهدای گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: هر جا که لازم بوده مردم در صحنه بوده‌اند و این ارادت ملت به شهدا قابل ارزش‌گذاری نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با طرح این سئوال که شهدا برای چه هدفی از جان خودشان گذشته‌اند، تصریح کرد: این معامله‌ فرزندان این ملت با خداوند بوده و هم‌سنگ آن در دنیا وجود ندارد.

عبادی با اشاره به اینکه دفاع از دین، ناموس، خاک و مبارزه با ظلم از جمله مهمترین دلایل این هدف والای شهدا بوده است، افزود: جایگاه شهدا بسیار رفیع و بالا است و در وصیت‌نامه‌ها و پیام‌هایی که شهدا برای ما به یادگار گذاشته‌اند خواسته آنها پیشتیبانی از ولایت بوده است.

وی ادامه داد: خیلی‌ها ادعای دین‌داری دارند و نماز می‌خوانند اما زمانیکه که نوبت عمل می‌شود و باید پیشتیبان ولایت باشند، در صحنه حضور ندارند.

وی با تأکید بر اینکه دفاع از حریم ولایت آزمون و آزمایش بزرگی برای انسان‌های دین‌دار است، گفت: شهدای عزیز کشور از جمله کسانی هستند که در این راه و آزمایش الهی سربلند بیرون آمدند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با طرح این سئوال که وظیفه ما در برابر خون شهدا چیست، اظهار کرد: حفظ انقلاب اسلامی، دفاع از اصول و ارزش‌ها، همراهی با ولایت فقیه و شکل‌گیری تمدن اسلامی از جمله وظایف مسلمانان است.

عبادی با بیان اینکه اگر از اصولی که برگرفته از قرآن و اسلام ناب محمدی است دست برداریم یقینا زمین‌گیر و وابسته به نظام سلطه خواهیم شد، تاکید کرد: زمانی وظیفه بزرگ مردم ایران پیروزی انقلاب اسلامی بود، اما بعد از آن و در حال حاضر حفاظت از دستاوردهای انقلاب وظیفه‌ای بسیار سنگین و بزرگی است.

وی با تأکید بر اینکه یکی از اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی مبارزه با استکبار و نظام سلطه است، خاطرنشان کرد: تفکری که ما بخواهیم با نظام سلطه آشتی کنیم، خطای استراتژیک و خطری بزرگ برای انقلاب اسلامی است.

نماینده بیرجند ادامه داد: هیچ زمانی نباید احساس کنیم که جنگ تمام شده است، البته ما اهل جنگ و جنگ افروزی نیستیم اما باید همیشه آماده دفاع از کشور باشیم.

عبادی به عرصه‌های جدید تهاجم دشمن بر علیه ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: جنگ فرهنگی، دیپلماسی، رسانه‌ای و اقتصادی عرصه‌های جدیدی هستند که دشمن برای انقلاب اسلامی طرح ریزی کرده است و باید هوشیار و مراقب باشیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه بر مبارزه با مفاسد اقتصادی و رانت در جامعه تأکید کرد و گفت: نباید بین آقازاده و روستا زاده و یا جناح چپ و راست در اجرای عدالت فرقی باشد و باید قوه قضائیه هوشیار در حوزه مبارزه با فساد اقتصادی ورود کند.

وی به پیشرفت‌های حوزه علم و فناوری کشور اشاره کرد و افزود: امروز اگر برخی‌ها مجذوب غرب می‌شوند به خاطر پیشرفت‌های علمی که است که بزک کرده‌اند تا فرهنگ خود را بر ملت‌ها پیاده کنند.

عبادی با بیان اینکه وحدت و انسجام ملی از پیام‌های دیگر شهدا است، گفت: اگر وحدت داشته باشیم، آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و همه باید حول اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی حرکت کنیم و براساس آن وحدت را حفظ کنیم.

وی افزود: مردم حزب و گروهی را که بخواهد ضد ارزش‌های اسلامی و اصول و آرمان‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری تشکیل شود را نمی‌پذیرند و مقابل آنها خواهند ایستاد.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی مفسر قرآن، کتاب الهی است، گفت: همه واجبات الهی در برابر امر به معروف و نهی از منکر مثل یک قطره در دریا است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر فقط در حوزه حجاب و عفاف نیست، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر برای مسئولین هم است. هر کسی که فاسد اقتصادی داشت و یا اشتباهی در حوزه مسئولیتی خود کرد، باید امر به معروف و نهی از منکر شود.

وی تأکید کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر و برخورد با مفسدین صورت نگیرد، براساس فرمایشات پیامبراسلام(ص) اشرار بر مسلمانان مسلط می‌شوند و طلبکار از مردم و نظام خواهند بود.

عبادی با بیان اینکه پیام شهدا اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: نهی از منکر جامعه جهانی یعنی کشتار مردم بیگانه یمن، فلسطین، عراق، و دیگر کشورهای مظلوم همواره در طول دوران انقلاب اسلامی از سوی ایران صورت گرفته است.

وی یادآور شد: محبوبیتی که امروز ملت ایران اسلامی در سایر کشورهای منطقه و دنیا دارند به خاطر امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

انتهای پیام

کد N917911