داعش یک دختر باردار سوئدی را در سوریه به اسارت گرفت

داعش

داعش یک دختر سوئدی باردار که از خانه گریخته و به سوریه رفته بود، بازداشت کرد.

داعش یک دختر سوئدی باردار که از خانه گریخته و به سوریه رفته بود، بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دختر 15 ساله سوئدی که به همراه دوست 19 ساله خود از منزل پدرخوانده‌اش گریخته و از مرز ترکیه وارد سوریه شده بود، به محض ورود به سوریه توسط گروهی از تروریست‌های وابسته به داعش بازداشت شد.

وزارت خارجه سوئد نیز در واکنش به موضوع تنها تاکید کرد که یک دختر نوجوان سوئدی در سوریه حضور دارد و ما اکنون با نزدیکان وی در تماس هستیم.

به نوشته روزنامه اکسپرسن سوئد و یک روزنامه محلی، این دختر 15 ساله که هویتش فاش نشده، 31 مه از منزل پدرخواندش در سوئد گریخته و در حالی که باردار است با دوست پسر 19 ساله خود وارد سوریه شده است.

پدر این دختر در گفت‌وگو با این روزنامه محلی گفت: شرایط بسیار خطرناک است. دخترم گفت که داعش به زودی اعلام خواهد کرد که ازدواجش شرعی بوده یا نه و داعش او را مجبور کرده با این گروه تروریستی اعلام بیعت کند.

وی افزود: اگر داعش این را تایید کند وی به همراه همسرش به رقه فرستاده خواهد شد و وضعیت رقه از حلب بسیار بدتر است. در غیر این صورت وی به همراه گروهی از زنان به منبج شهری در شمال شرق حلب فرستاده خواهد شد.

از سوی دیگر، پلیس سوئد اعلام کرد: در یکی از مراکز خرید این کشور، دو تن با ضربات چاقو کشته شده و سه تن دیگر به شدت آسیب دیدند هنوز دلیل این حمله مشخص نیست.

انتهای پیام

کد N917707