واکنش قالیباف به خبری در مورد ایجاد حزب

تهران,خبرنگار,محمدباقر قاليباف,شهرداري تهران,شهردار تهران

شهردار تهران دوشنبه پرخبری را پشت سر گذاشت، او از افتتاح موزه‌ خبرنگاران تا پایان امسال خبر و نسبت به انتشار خبری در خصوص ایجاد حزبی به نامش واکنش نشان داد.

قالیباف همچنین از نفت، قطعنامه، اقتصاد مقاومتی و رفع تحریم‌ها سخن گفت و از سامسونت به دستانی که امضا هم بلد نیستند اما پروژه‌های عمرانی به دست گرفته‌اند انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدباقر قالیباف در مراسم رونمایی از سردیس پنج خبرنگار شهید با بیان اینکه بارها در دیدار و دلجویی با خانواده شهدای رسانه، آنها از نبود المان‌هایی از خبرنگاران شهید در شهر گلایه می‌کردند، گفت: بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا سردیس پنج خبرنگار شهید در تهران نصب شود.

وی با بیان اینکه شهرداری با این کار بخشی از دین خود به شهدای رسانه را ادا کرده، گفت: انصافا رسانه‌ها در دوران دفاع مقدس اثرگذار بودند و این در حالیست که خبرنگاری شغلی سخت و پرمشغله است که گاها برای پیگیری خبر با درهای بسته روبرو می‌شوند.

شهردار تهران با بیان اینکه در کار خبر سرعت و دقت بسیار حائز اهمیت است، گفت: در کنار آن سلامت، امانت‌داری و رعایت اخلاقیات نیز مهم است.

افتتاح موزه خبرنگاران تا پایان امسال

قالیباف با بین اینکه تا پایان سال موزه خبرنگاران در تهران افتتاح می‌شود، گفت: محل افتتاح این موزه نیز شناسایی شده است، اما اجازه دهید تا از بیان توضیحات بیشتر خودداری کنم. قطعا این موزه پاتوق و محلی ماندگار برای خبرنگاران خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد اینکه آیا قرار است حزبی سیاسی برای شرکت در انتخابات مجلس ایجاد کنید یا نه؟ گفت: قائم مقام وزارت کشور به این سوال پاسخ دادند و حزبی به ثبت نرسیده است.

نفت بزرگ‌ترین تهدید و نه فرصت برای ما است

شهردار تهران همچنین روز گذشته در مراسم اختتامیه دومین بازار تخصصی مدیریت شهری و نمایشگاه‌های فناوری‌های نوین شهری که به مدت سه روز در بوستان گفت‌وگو برگزار شد با اشاره به تاثیرات منفی اقتصاد نفتی گفت: نسبت به رفع تحریم‌ها ذوق زده نشویم.

قالیباف با بیان اینکه علاوه بر دسترسی به علم و دانش باید باور و ایمان قوی نیز در خصوص به سرانجام رساندن این دانش داشت، گفت: ملت ما ظلم را قبول نمی‌کند و فرهنگ مبارزه و جهادی همواره در سرلوحه کار ایرانیان بوده است.

وی با بیان اینکه نفت کمر اقتصاد ایران را شکست، گفت: نفت بزرگ‌ترین تهدید و نه فرصت برای ما است و ما با نوع مدیریت‌مان این تهدید را هر روز بزرگ‌تر و بزرگ‌تر کردیم.

قطعنامه‌ها کاغذ پاره نیستند

شهردار تهران با بیان اینکه بارها عنوان داشته‌ام که قطعنامه‌ها کاغذ پاره نیستند، گفت: قطعا این قطعنامه‌ها مشکلات و سختی‌هایی را ایجاد می‌کنند، اما قبول کنیم که این سختی‌ها بزرگ‌ترین فرصت‌ها را نیز برای ما فراهم می‌کنند.

قالیباف با بیان اینکه تنها 25 درصد از بودجه دولت متکی به درآمد نفتی است، گفت: این بزرگ‌ترین فرصت است، اما آن چیزی که باعث شکست می‌شود این است که درآمدهای نفتی افزایش یابد و نگران این هستیم که دوباره نفت به اقتصاد کشور وارد شود و پول نفت نیز صرف واردات کالا به کشور شود.

وی با اشاره به نقش موثر جوانان، گفت: نباید در اقتصاد، تکیه به جوانان را از دست دهیم. اقتصاد مقاومتی را حتی در بهترین شرایط فراموش نکنیم.

شهردار تهران با اشاره به کاهش شدید قیمت نفت در سال‌های اخیر، گفت: هنگامی که در سال 81 درآمدهای نفتی کشور به شدت کاهش یافت، در حوزه صنعت با اتخاذ رویکرد خصوصی‌سازی و صنعتی شدن توانستیم طی 18 ماه درآمدهای اقتصادی را دو رقمی کنیم، اما هنگامی که نفت مجددا افزایش یافت در حوزه درآمدهای غیرنفتی افت پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه نباید نسبت به رفع تحریم‌ها ذوق زده شویم، گفت: بلکه باید متعهد شویم که بودجه دولت از اتکای 25 درصدی به درآمدهای نفتی بالاتر نرود، چرا که اقتصاد کشور را زمین‌گیر می‌کند.

قالیباف با بیان اینکه شهرداری تهران تلاش‌های حداقلی را در راستای استفاده از شرکت‌های دانش بنیان داشته است، گفت: باید به جوان‌هایمان اعتماد کنیم و از سوی دیگر نیز جوانان باید با اتکا به تجربه دیگران از دوباره کاری پرهیز کنند، اما مسلم آن است که نیازمندیم مسیر شرکت‌های دانش بنیان را مشخص و روشن کنیم.

انتقاد قالیباف از کیف سامسونت به دست‌های فاقد تخصص

شهردار تهران با بیان اینکه بارها عنوان کردم افرادی با کیف سامسونت که حتی امضا بلد نیستند، بخش اعظمی از کارهای عمرانی را در دست داشته و قراردادهای آنچنانی منعقد کرده و پس از انعقاد قرارداد کارها را برون سپاری می‌کنند، در سیستم وجود دارند، گفت: مسئولان شرکت‌های دانش بنیان نه چنین راهکارهایی را بلد هستند و نه این کار را انجام می‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، گفت: شهرداری اهتمام ویژه‌ای برای حمایت از این شرکت‌ها دارد.

انتهای پیام

کد N917701