دیوار دفاعی ارتش سوریه در مقابل داعش/ عقب‌نشینی النصره از شمال حلب

سیاسی

همزمان با تحرکات داعش در استان مرکزی حمص، ارتش سوریه با ایجاد خطی دفاعی در مرزهای القلمون شرقی خود را برای رویارویی این گروه آماده کرده است. در شمال سوریه نیز خبر می‌رسد که جبهه النصره از جبهه‌های جنگ علیه داعش عقب‌نشینی کرده تا راه برای ایجاد منطقه امن مد نظر ترکیه هموار شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، پس از اشغال منطقه قریتین در شرق حمص توسط تروریست‌ها، ارتش سوریه با ایجاد دیواری دفاعی مانع از پیشروی تروریست‌های داعش به سمت القلمون شرقی شده است. داعش تلاش می‌کند با نفوذ به قلمون خود را به دروازه‌های دمشق برساند.

همچنین پیش‌بینی می‌شود درگیری‌ها میان داعش و گروه تروریستی موسوم به "جیش‌الاسلام" در شرق حمص، پس از ارسال تجهیزات امدادی توسط جیش‌الاسلام به منطقه شدت بگیرد.

شهرک القریتین در شرق حمص قرار دارد که پیشتر توسط داعش اشغال شده و ده‌ها خانواده مسیحی از این منطقه ربوده شدند.

از سوی دیگر جبهه تروریستی النصره اعللام کرد که از درگیری با داعش در شمال حلب عقب‌نشینی کرده است. این گروه در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد که جنگ‌ با داعش به نفع «مجاهدین» نیست.

در این بیانیه‌ آمده که دلیل عقب‌نشینی جبهه النصره این است که به نظر آنها توافق ائتلاف ضد داعش با ترکیه برای ایجاد منطقه امن که گفته می‌شود برای حمایت از امنیت کردهاست، به نفع انصره نیست. النصره که از سوی قطر و ترکیه حمایت می‌شود احتمالا به توصیه مسئولان آنکارا این اقدام را انجام داده تا راه برای ایجاد "منطقه امن" مورد نظر ترکیه در شمال سوریه فراهم شود.

همچنین شبکه المیادین اعلام کرد که داعش نیروها و تجهیزات خود را از شهرک الهول در مرز عراق به حومه استان الحسکه در سوریه منتقل کرده است که احتمالا برای انجام عملیاتی دیگر برای تصرف شهر حسکه است.

انتهای پیام

کد N917628