بی‌آزارشیرازی:

جشنواره امام رضا(ع) فرصتی برای راه‌اندازی تشکل‌های ترویج اخلاق رضوی است

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

یک عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تاکید بر اخلاق رضوی می‌تواند نقش مهمی در جذب جوانان به اسلام داشته باشد.

یک عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تاکید بر اخلاق رضوی می‌تواند نقش مهمی در جذب جوانان به اسلام داشته باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بی‌آزارشیرازی با اشاره به مساله اسلام‌گریزی در جهان امروز اظهار کرد: آنچه تحت عنوان اسلام‌گریزی مطرح است، دوری جستن از دین اسلام نیست بلکه تبری از ادیان زمینی و خودساخته بشری است نه اسلام محمدی. که در ظاهر اسلام است و در باطن از اسلام خبری نیست.

بی‌آزارشیرازی به سابقه تاریخی نمایش وارونه از اسلام اشاره کرد و گفت: آنچه در طول تاریخ باعث شد تا جوانان به دین پایبند بمانند اخلاق والای اهل بیت(ع) بوده است که مردم تبلور سیمای اسلام را در اخلاق و رفتار آنان می‌دیدند.

این پژوهشگر قرآنی، سفر امام رضا(ع) به ایران را باعث ایجاد موجی از اخلاق‌گرایی در آن سرزمین دانست و تصریح کرد: پس از سفر امام رضا(ع) به ایران اجتماعاتی تحت عنوان «فتوت» در ایران شکل گرفت که سعی می‌کردند خود را متخلق به اخلاق امام هشتم(ع) بکنند.

وی ادامه داد: وجود این تشکل‌های مردمی باعث شد تا اخلاق جوانمردی به سایر سرزمین‌ها گسترش یابد.

بی‌آزارشیرازی تاکید کرد: اگر ما در این زمانه همین روش را برای گسترش اخلاق امام رضا(ع) در پیش بگیریم بسیاری از جوانان که چهره واقعی اسلام را نمی‌شناسند جذب خواهند شد.

رئیس پیشین دانشگاه مذاهب اسلامی برپایی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) را فرصت مناسبی برای راه اندازی تشکل‌های ترویج اخلاق رضوی عنوان کرد و گفت: جوانان چون راه حقیقت را ندیده‌اند، راه بیگانه را می‌روند. بنابراین لازم است تا جشنواره امام رضا(ع)، حقیقت را برای مردم به تصویر بکشد و اخلاق رضوی را در میان جوانان نهادینه کند.

این عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گرایش روزافزون مردم به زیارت حضرت رضا(ع) را دلیلی بر گرایش مردم به این شخصیت آسمانی دانست و گفت: در این شرایط خوب است که فعالیت‌های علمی و پژوهشی در راستای معرفی شخصیت حضرت رضا (ع) در قالب جشنواره‌ای مانند جشنواره امام رضا(ع) بهتر به مردم معرفی شود.

بی‌آزارشیرازی با بیان این‌که «جشنواره امام رضا(ع) فرصتی طلایی برای معرفی دین است» تصریح کرد: مسئولان جشنواره باید تلاش کنند تا مردم از ظواهر دین به محتوا گرایش پیدا کنند.

وی همچنین گفت: تولد امام هشتم(ع) فرصت مناسبی است تا شادی و نشاط را به جامعه تزریق کنیم.

وی با تقدیر از پایه‌گذاران جشن‌های دهه کرامت گفت: این حسن سلیقه باعث خواهد شد تا جامعه رنگ و بوی شادمانی با رنگ و بوی دینی به خود ببیند و تصویر غلطی که از جامعه شیعی در دنیا ساخته و پرداخته شده است و ما را انسان‌هایی افسرده تصور می‌کنند، زدوده شود و وجهه شادی آفرین دین به نمایش گذاشته شود.

انتهای پیام

کد N917457