عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

عزم جدی برای مقابله با مفاسد اقتصادی در بین مسئولان دیده نمی‌شود

سیاسی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در رابطه با موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی، با وجود صحت و سلامت مسئولان، هنوز عزم جدی برای مقابله با این مفاسد مشاهده نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله یوسفیان ملا در جلسه علنی امروز مجلس و در نطق میان دستور با اشاره به اظهارنظرهای مختلف درباره دخالت مجلس در رابطه با برنامه جامع اقدام مشترک ایران و ۱+۵ (برجام) اظهار داشت: هرکسی از الفبای حقوق خبر داشته باشد، درخصوص تصویب برجام در مجلس تردید نخواهد داشت.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس تصریح کرد: من از هیچ حقوقدانی نشنیده ام که برجام نیاز به تصویب مجلس ندارد.

وی در ادامه با اشاره به بمباران بی وقفه هواپیماهای سعودی متعلق به آمریکا در یمن گفت: جای بسی تاسف است که تمام شیوخ دست‌نشانده با تمام توان وارد میدان شده اند و البته با وجود تغذیه اطلاعاتی آمریکا و اروپا، نمی توانند ملت یمن را تسلیم کنند.

وزیر آموزش و پرورش با امید به حل مشکلات فرهنگیان ابقا شد

یوسفیان ملا همچنین با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: امروز مسئله اشتغال و تولید، بزرگترین معضل میان مجلس و دولت است؛ چه باید کرد و تا چه زمانی این وضع باید ادامه داشته باشد!؟.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین به مشکلات مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی آموزش و پرورش اشاره کرد و با تاکید بر حل این مشکل با تدبیر و هماهنگی مجلس و دولت خاطرنشان کرد: ابقای وزیر آموزش و پرورش نیز به امید حل مشکل معیشت فرهنگیان شاغل بر بازنشسته بود و حالا منتظر اقدامات وزارتخانه و آماده همکاری با آن هستیم.

وی در بخش دیگری از نطق خود به تجمع چندی پیش جمعی از معلمان در مقابل مجلس اشاره کرد و گفت: آنان که به قصد تظلم خواهی به مجلس آمده اند مستحق زندان نیستند؛ عمل آنها فاقد عنصر معنوی جرم است، لذا درخواست آزادی آنها را دارم.

وزارت صنعت و تجارت، واردات برنج خارجی را تا ۳ ماه بعد از فصل برداشت، ممنوع کند

یوسفیان ملا با اشاره به مشکلات برنج کاران شمال کشور اظهار داشت: از دولت تدبیر و امید خواهان خرید برنج به سبک سال گذشته هستیم تا این که کشاورزان مجبور نشوند دسترنج خود را به «ثمن بخس» بفروشند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در همین رابطه تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به تعهد خود مبنی بر ممنوعیت واردات برنج خارجی تا سه ماه پس از فصل برداشت پایبند باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه در رابطه با موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی با وجود صحت و سلامت مسئولان هنوز عزم جدی برای مقابله با این مفاسد مشاهده نمی شود، گفت: مسئولان در این رابطه به مصاحبه و سخن گفتن اکتفا می کنند.

رئیس کمیسیون ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در همین رابطه تاکید فرمودند که با سمینار یا بدون سمینار، تصمیم بگیرید و به آن تصمیم عمل کنید.