جبهه النصره: برای تامین امنیت ملی ترکیه وارد جنگ با داعش شدیم

سیاسی

گروه تروریستی النصره با اشاره به اینکه ترکیه از بیم پیشروی کردها تصمیم به ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه گرفته است، اذغان کرد برای تامین امنیت ملی ترکیه وارد جنگ با داعش شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، دیده بان حقوق بشر در سوریه اعلام کرده که گروه تروریستی جبهه النصره با انتشار بیانیه ای تصریح کرده است که پیشروی کردها از «تل ابیض» سوریه تا «تل عفرین» زنگ خطر را برای دولت ترکیه به صدا درآورد و این بیم برای ترکیه به وجود آمد که یک دولت کرد در مرزهای جنوبی این کشور ایجاد شود. لذا آنکارا تصمیم به ایجاد منطقه حائل از «اعزاز» تا «عین العرب» حومه شمالی حلب، گرفت که برخی از این مناطق تحت سیطره داعش قرار داشت، لذا ترکیه با همکاری ائتلاف بین المللی علیه داعش درصدد حمله به مواضع این گروه تروریستی در مناطق مذکور گرفت.

در این بیانیه ضمن اشاره به تخلیه پایگاههای جبهه النصره در مرز ترکیه و سوریه، در پی مخالفت دولت ترکیه با حضور جبهه النصره در مرز دو کشور تصریح شده است: از نقاط اتصال با داعش در حومه شمالی حلب عقب نشینی کردیم و هیچ گزینه دیگری غیر از این امر نداشتیم.

النصره در این بیانیه تاکید کرده است: جنگ کنونی ما با داعش هم اکنون یک گزینه استراتژیک برخاسته از خواست و اراده آزاد نیست، بلکه هدف اصلی آن تامین امنیت ملی ترکیه است.