دشتی اردکانی عنوان کرد

درخواست کانون‌ سردفتران برخی کشورها برای سفر به ایران در نتیجه توافق وین

كانون سردفتران

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت که پس از توافق وین کانون‌های سردفتران کشورهای مختلفی درخواست سفر به ایران را داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا دشتی اردکانی در نشستی که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شده بود ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) و تبریک روز خبرنگار گفت: اتحادیه جهانی سردفتران متشکل از 87 کشور است. ما در جلسات مختلفی شرکت و کشورهای مختلفی را برای حضور در ایران دعوت کرده بودیم، اما تمایل نداشتند به کشور ما بیایند.

وی افزود: با این وجود به محض این که دیپلمات‌های ما به توافق وین دست یافتند کشورهای مختلفی درخواست کردند تا به ایران بیایند و از حوزه‌ ثبت اسناد رسمی بازدید کنند.

دشتی اردکانی گفت:‌ اخیرا از اتحادیه جهانی سردفتران و کانون سردفتران ایتالیا که به همراه وزیر صنعت این کشور به ایران آمده بودند، از حوزه ثبت سند رسمی هم بازدید کردند.

وی با اشاره به دیدار اعضای این هیات‌ها با برخی از مسئولان کشور گفت: روزی که این هیات از ایران رفتند اعلام کردند که ما پیشرفت ایران را در زمینه ثبت شرکت‌ها و دفاتر اسناد مافوق تصور می‌دانیم. آنها گفتند وقتی برگردند حتما اقدامات انجام شده در چند سال اخیر را به اطلاع وزیر دادگستری کشورشان و سایر مقامات مسئول می‌رسانند.

رئیس کانون سردفتران و دفترایان با بیان این که یکی از راه‌های پیوستن ایران به اتحادیه جهانی سردفتران، الکترونیکی شدن سیستم ثبت آنی است افزود: آنها گفتند تعداد زیادی از 87 کشور عضو اتحادیه جهانی در ابتدای کار الکترونیکی کردن ثبت اسناد هستند، اما ما 95 درصد راه را رفته و بقیه کار هم در آینده تکمیل خواهد شد.

دشتی اردکانی با بیان این که کانون‌های سردفتران کشورهای روسیه، مراکش، فرانسه و الجزایر هم تقاضای سفر به ایران را دارند افزود: اعضای هیات‌هایی که به ایران سفر کرده بودند وقتی دیدند چندنفر از معاونین رئیس جمهور در کشور ما زن هستند، گفتند رسانه‌های غربی ایران را بسیار بد جلوه داده‌اند. ما از نزدیک می‌بینیم که خانوم‌ها در ایران در مشاغل مهمی هستند و بسیاری سردفتر زن در این کشور وجود دارد، اما رسانه‌های غربی می‌گفتند که در ایران زنان حق کار ندارند.

انتهای پیام

کد N917070