تابش: صنعتگران با سیلی، صورت خود را سرخ نگه می‌دارند

صنعتگر

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تقدیر از اعمال سیاست‌های دولت در مهار تورم ابراز امیدواری کرد که در سایه اتخاذ سیاست‌های جامع و مؤثر اقتصادی، وضعیت معیشت جامعه بهبود و رفاه و آسایش مورد نظر مردم فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه یزد، محمدرضا تابش در دیدار وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: باید در دوران پس از تحریم نیز با اعمال برنامه‌های مدبرانه و حسن استفاده از تعاملات بین‌المللی و دارایی‌های آزاد شده، زمینه رشد اقتصاد ملی و توسعه زیرساخت‌ها و حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران به نحو مطلوب فراهم آید.

وی در بخش دیگری از سخنانش به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های معنوی و مادی استان یزد اشاره کرد و گفت: مردم و کارآفرینان یزدی همواره در عرصه اقتصاد منطقه‌ای و ملی تاثیرگذار بوده‌اند.درخواست ما از دولت و مسئولین اقتصادی کشور این است که به این ظرفیت‌ها بها داده شود و با بسترسازی برای فعالیت مؤثر کارآفرینان یزدی و با استفاده از اختیارات دولت، این شیوه مدیریت کارا و پر بازده تقویت شود. استان یزد و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، قابلیت دایر کردن چند بانک خصوصی را دارند که حمایت دولت و مسئولان بانک مرکزی را می‌طلبد.

وی با اشاره به نقش یزد در تولیدات صنعتی از جمله فولاد، کاشی و نساجی و وضعیت حاکم بر این صنایع، خواستار حمایت ویژه از این واحدهای تولیدی و حمایت عام از صاحبان مشاغل و حرف مختلف در استان یزد شد و گفت: وضعیت اقتصادی به گونه‌ای است که صنعتگران با سیلی، صورت خود را سرخ نگه می‌دارند و علایق آن‌ها نسبت به دین و آیین و انقلاب اسلامی موجب شده حداکثر تلاش خود را برای جلوگیری از تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی در استان بکار بندند.

نماینده مردم اردکان با ابراز امیدواری برای حل برخی از مشکلات و معضلات بخصوص پس از توافق هسته‌ای، از وزیر اقتصاد و دارایی برای بازدید از استان یزد و حضور در جمع کارآفرینان و مؤثرین اقتصادی دعوت کرد.

وی همچنین با توجه به تولیدات متنوع صنعتی در شهرستان اردکان خواستار صدور مجوز راه‌اندازی دفتر بورس کالا، دایر کردن صرافی به منظور تسهیل در امر تهیه ارز مورد نیاز تولیدکنندگان و فراهم آوردن امکان خرید و فروش اوراق بهادار از کارخانجات کاشی استان در بازار غیررسمی و تحت نظارت سازمان بورس شد.

وی همچنین ارتقای چارت سازمانی و تامین تجهیزات اداره امور مالیاتی شهرستان اردکان، امکان مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های بزرگ و عام المنفعه استان، هزینه کرد درآمد مالیاتی یزد در داخل استان و غیره را خواستار شد.

انتهای پیام

کد N916956